Menu

Za dwa lata grupa Spice Girls wyruszy w trasę koncertową

Za dwa lata grupa Spice Girls wyruszy w trasę koncertową
Kultowy zespół wkrótce powróci na scenę? Wielu fanów z pewnością właśnie tego oczekuje. (Fot. PAP/EPA)
W 2019 roku kultowy brytyjski girlsband lat 90. odbył trasę koncertową po Wielkiej Brytanii i Irlandii. Wiele wskazuje na to, że tamta wyczekiwana od lat trasa koncertowa nie będzie ostatnią. Mel B, znana przed laty jako Scary Spice, w najnowszym wywiadzie ujawniła bowiem, że Spice Girls już za dwa lata wrócą na scenę. Czy tym razem dołączy do nich Victoria Beckham?
Reklama

Wiosną 2019 roku, po upływie siedmiu lat od wspólnego występu podczas ceremonii zamknięcia igrzysk olimpijskich w Londynie, legendarny zespół Spice Girls wrócił na scenę. Będąca efektem reaktywacji grupy trasa koncertowa po Wielkiej Brytanii i Irlandii, czyli Spice World Tour, początkowo wzbudziła wśród fanów euforię.

Już po pierwszych koncertach reakcje odbiorców były wszelako znacznie mniej entuzjastyczne – występ Spicetek na stadionie Croke Park w Dublinie mocno rozczarował słuchaczy, m.in. z powodu problemów z dźwiękiem. Brytyjskie media donosiły wówczas, że część uczestników wydarzenia opuściła stadion w trakcie koncertu, domagając się później zwrotu pieniędzy za bilet, którego cena wynosiła aż 146 funtów.

Wiele wskazuje jednak na to, że mimo porażki wokalistki nie zamierzają rezygnować ze wspólnych występów. Jak ujawniła goszcząc w programie "Steph’s Packed Lunch" członkini zespołu Melanie Brown, kultowy girlsband lat 90. ma w planach kolejną trasę koncertową.

"Zawsze to ja naciskam na to, by spotkania z dziewczynami się odbywały. Już w zeszłym roku podjęłyśmy rozmowy na temat kolejnej trasy, ale nasze plany pokrzyżował wybuch pandemii. Myślę, że wszystkie myślimy tak samo i chcemy pchnąć ten projekt do przodu. Mogę śmiało powiedzieć, że jestem siłą napędową, więc jeśli będę miała tu coś do powiedzenia – zabiją mnie za to, że to ujawniłam – wyruszymy w trasę koncertową w 2023 roku" – oznajmiła Scary Spice.

Przypomnijmy, że trasa koncertowa Spice World Tour odbyła się bez udziału Victorii Beckham, znanej przed laty jako Posh Spice. "Trzeba starać się zrozumieć to, że ktoś nie chce ruszać w trasę. Victoria odmówiła, więc musiałyśmy to uszanować" – skwitowała decyzję dawnej koleżanki z zespołu Mel B.

Nieco mniej dyplomatycznie skomentowała ową decyzję tuż po zakończeniu trasy koncertowej w czerwcu 2019 roku, goszcząc w programie "Good Morning Britain". "Czy wyglądam na kogoś, kto wie, dlaczego nie chciała z nami wystąpić? Nie mam pojęcia. Z pewnością miała swoje powody. Już wcześniej powiedziałam, że to mnie zdenerwowało. Nadal jestem zdenerwowana. To z całą pewnością rozczarowujące. Ale my, dziewczyny, wspieramy się mimo wszystko" – stwierdziła wówczas artystka.

Czy Beckham dołączy do Spicetek podczas nadchodzącej trasy koncertowej? Ta informacja nie została jak dotąd ujawniona. Biorąc jednak pod uwagę jej wcześniejsze wypowiedzi na ten temat, szanse na powrót Spice Girls w pełnym składzie są raczej niewielkie.

"Musiałam zdobyć się na odwagę, by móc powiedzieć, że nie wyruszę z dziewczynami w trasę. Sprawy mają się dziś inaczej niż kiedyś. Wolę koncentrować się na rodzinie i swojej firmie. Mam 45 lat i jestem niesamowicie szczęśliwa będąc w miejscu, w którym jestem. Nie próbuję się już zmieniać, chcę być po prostu najlepszą wersją siebie. Nauczyłam się, by słuchać swoich przeczuć i ufać intuicji" – dodała projektantka w lipcu 2019 roku w wywiadzie udzielonym niemieckiej edycji magazynu "Vogue".

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 21.09.2021
GBP 5.3827 złEUR 4.6154 złUSD 3.9337 złCHF 4.2489 zł
Reklama

Sport


Reklama
Reklama