Menu

Wraca George Michael!

Wraca George Michael!
George Michael zmarł 25 grudnia 2016 roku. (Fot. Getty Images)
Film zainspirowany muzyką George'a Michaela i grupy Wham! oraz płyta z ich przebojami trafią do fanów w listopadzie. Last Christmas wyreżyserował Paul Feig, a scenariusz napisała laureatka Oscara, Emma Thompson. W rolach głównych zobaczymy Emilię Clarke i Henry'ego Goldinga.
Reklama

Płyta ze ścieżką dźwiękową do filmu zawiera trzy utwory Wham!, m.in. "Last Christmas" oraz "Everything She Wants", a także dwanaście przebojów George'a Michaela.

Wszystkie piosenki, które można usłyszeć w filmie oraz na towarzyszącej mu płycie, zostały napisane i wyprodukowane przez George'a Michaela, poza "This Is How (We Want You To Get High)" – niepublikowanego wcześniej utworu, którego autorami są George Michael i James Jackman.

Wspominając swoje spotkanie z piosenkarzem, które doprowadziło do powstania filmu, Emma Thompson stwierdziła: "Mądrość i emocjonalna głębia tekstów George'a zawsze robiły na mnie ogromne wrażenie. Wiele osób czuje, że są one jakby stworzone do filmu".

"Gdy spotkałam George'a i doświadczyłam jego ciepła i zrozumienia, jakie od niego biło, uświadomiłam sobie, że ten film jest stworzony po to, by oddać hołd tym piosenkom" - dodała gwiazda.

Historia powstania filmu rozpoczyna się od spotkania dwóch osób - brytyjskiego producenta filmowego Davida Livingstone'a i Emmy Thompson oraz ich rozmowy na temat piosenki "Last Christmas". Wtedy też pojawił się pomysł, by stworzyć film zainspirowany tym utworem. Wiosną 2013 r. Emma Thompson odwiedziła George'a Michaela w jego domu w Londynie. Artysta wyraził wtedy aprobatę dla tego pomysłu.

Ścieżka dźwiękowa do filmu zawiera wszystkie hity George'a, takie jak "Faith", "Fastlove", "Freedom '90" i "Too Funky", a także kilka niespodzianek takich jak "Heal The Pain", "Waiting for that Day" oraz wersja MTV Unplugged utworu "Praying For Time".

Album ukaże się 8 listopada oraz 15 listopada w wydaniu LP. Na ekrany kinowe w Polsce film "Last Christmas" wchodzi 29 listopada. 

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 27.03.2020
GBP 5.022 złEUR 4.525 złUSD 4.113 złCHF 4.268 zł

Sport


Reklama