Menu

Wkrótce premiera filmu dokumentalnego o córce Elżbiety II, księżniczce Annie

Wkrótce premiera filmu dokumentalnego o córce Elżbiety II, księżniczce Annie
Księżniczka Anna z Lechem Wałęsą podczas wizyty w Polsce w 2006 roku. (Fot. PAP)
Córka królowej Elżbiety II jest bohaterką nadchodzącego filmu dokumentalnego, który opowie o blaskach i cieniach jej królewskiego życia. Pojawią się w nim wątki dotyczące m.in. nieudanej próby porwania arystokratki oraz jej sportowych osiągnięć. Premiera 90-minutowej produkcji odbędzie się z okazji zbliżających się 70. urodzin Anny.
Reklama

Księżniczka Anna, choć być może nie cieszy się tak dużą popularnością, jak inni potomkowie królowej Elżbiety, jest niewątpliwie jedną z najciekawszych postaci na brytyjskim dworze. W 1976 roku wzięła udział w olimpiadzie w Montrealu, zapisując się w historii jako pierwsza olimpijka z rodziny królewskiej. Żyjąc od lat w cieniu wywołującego liczne kontrowersje rodzeństwa, Anna konsekwentnie unika kontaktów z mediami.

Uznawana jest za buntowniczkę i osobę niezbyt towarzyską. Choć bulwarowa prasa wielokrotnie kpiła z jej dziwacznych strojów czy źle dobranych fryzur, przez znawców mody podziwiana jest za wyrazisty styl, któremu wciąż pozostaje wierna. Trzykrotnie znalazła się na okładce prestiżowego magazynu "Vogue". Zamiast w skandale, angażuje się chętnie w działalność charytatywną.

Księżniczka w 1971 roku. (Fot. Getty Images)

Najbardziej tajemnicza brytyjska arystokratka wreszcie postanowiła podzielić się szczegółami ze swojego życia. Oczywiście, na własnych zasadach. Już wkrótce bowiem premierę będzie miał poświęcony Annie Windsor film dokumentalny, w którego produkcję zaangażowana jest sama zainteresowana. Nazywany przez twórców dziełem "przełomowym", dokument zatytułowany "Princess Royal: Anne at 70" opowie o blaskach i cieniach królewskiego życia córki Elżbiety II.

W filmie pojawią się rozmowy z jej dziećmi, Peterem Phillipsem i Zarą Tindall, szkolnymi przyjaciółmi oraz współpracownikami. Arystokratka opowie o nieudanej próbie porwania, której doświadczyła w marcu 1974 roku, życiu na brytyjskim dworze oraz swojej pasji do jeździectwa. Przypomnijmy, że jest ona dwukrotną indywidualną mistrzynią świata w tej dyscyplinie.

Córka królowej nigdy nie wywołała żadnego skandalu i dba o prywatność... (Fot. Getty Images)

Jak zaznaczają twórcy produkcji, dysponują oni nigdzie niepublikowanymi materiałami archiwalnymi należącymi do rodziny królewskiej. Widzowie zobaczą, jak księżna "relaksuje się z dziećmi w swojej posiadłości w Gloucestershire" oraz posłuchają o jej "niesamowitej etyce pracy". A jest ona patronką ponad 200 organizacji charytatywnych.

"Dzięki wyjątkowemu dostępowi do księżniczki Anny i najbliższych, jaki uzyskała ekipa filmowa, ten fascynujący dokument jawi się jako przełomowe wydarzenie na okoliczność przełomowych urodzin księżnej" – zaznacza Jo Clinton-Davis z brytyjskiej telewizji ITV, która zamówiła wyprodukowany przez Oxford Films dokument. Film zadebiutuje na antenie ITV w ciągu najbliższych tygodni.

15 sierpnia księżniczka Anna obchodzi okrągłe 70. urodziny.

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Najnowsze wiadomości

Waluty


Kurs NBP z dnia 06.08.2020
GBP 4.901 złEUR 4.410 złUSD 3.724 złCHF 4.100 zł

Sport


Sport

Reklama