Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

W Australii uszyto garnitur z męskiego zarostu

W Australii uszyto garnitur z męskiego zarostu
Akcja miała na celu promocję ruchu Movember. (Fot. Getty Images)
Australijska marka odzieży męskiej Politix we współpracy z awangardową artystką Pamelą Kleemann-Passi stworzyła garnitur uszyty z materiału, który powstał z męskiego zarostu. Ta oryginalna inicjatywa wpisuje się w kampanię Movember, której celem jest zwiększanie społecznej świadomości na temat raka prostaty i innych nowotworów dotykających mężczyzn.
Reklama
Reklama

Jednym z elementów akcji Movember, która trwa przez cały listopad, jest zapuszczanie wąsów. Są one jednak tylko symbolem tej inicjatywy. Jej istotą jest zwiększenie świadomości społecznej na temat raka prostaty i innych nowotwórów dotykających mężczyzn oraz zachęcanie do badań. Akcja została zainicjowana w 2003 roku w Australii i z biegiem lat stała się popularna w innych rejonach świata.

W tym roku podczas akcji Movember motywem wąsów postanowiła pobawić się australijska marka odzieży męskiej Politix. Jej właściciele zaprosili do współpracy artystkę wizualną Pamelę Kleemann-Passi, która stworzyła materiał utkany w 80 proc. z męskiego zarostu i w 20 proc. z bawełny.

Bazowała na surowcu, który otrzymała od australijskiej firmy Sustainable Salons, która zajmuje się recyklingiem odpadów fryzjerskich. Utkany przez Kleemann-Passi materiał trafił do firmy Politix, która uszyła z niego jednorzędowy garnitur. Ma on kolor brązowo-rudo-szary i fakturę przypominającą szczecinę dzika. Aby ubranie nie drapało, podbito jest gładką podszewką.

Garnitur można obejrzeć, zaglądając na instagramowy profil firmy Politix. Nie można go jednak kupić. Ma on, podobnie jak cała akcja Movember, służyć zwiększeniu świadomości na temat profilaktyki przeciwnowotworowej wśród mężczyzn. Dla Pameli Kleemann-Passi ten projekt jest o tyle szczególny, że w 2017 roku na raka prostaty i jelita grubego zmarł jej mąż.

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 25.01.2022
GBP 5.4731 złEUR 4.5821 złUSD 4.0593 złCHF 4.4161 zł
Reklama

Sport


Reklama
Reklama