Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Volvo XC40 zgarnia tytuł Car of The Year

Volvo XC40 zgarnia tytuł Car of The Year
Samochód marki Volvo został uznany za najlepszy samochód roku. (Fot. Getty Images)
Podczas trwających w Genewie międzynarodowych targów motoryzacyjnych, XC40 zdobył tytuł samochodu roku w prestiżowym konkursie Car of The Year. Tym samym, nagroda po raz pierwszy w historii przypadła marce Volvo.
Reklama

SUV Volvo, który w kwalifikacji konkursowej otrzymał 325 punktów, zwyciężył Seata Ibizę (242 punkty), który uplasował się na drugim miejscu i samochód BMW 5-series (226 punktów), który jako trzeci zamknął podium. W finale konkursu znalazło się siedem samochodów.

"Z nowym Volvo XC40 wkraczamy do najszybciej rozwijającego się segmentu w branży motoryzacyjnej" - stwierdził wiceszef marketingu, sprzedaży i usług w Volvo Cars, Bjorn Annwall. "XC40 uzupełnia gamę modelową Volvo i czerpie ze sprawdzonych w większych modelach rozwiązań: nagradzanych wielokrotnie systemów bezpieczeństwa, łączności oraz technologii informacyjno-rozrywkowej" - dodał.

Volvo XC40 to najmniejszy SUV tej marki, cechujący się dynamicznym, miejskim wyglądem i skierowany do młodszej grupy konsumenckiej, niż pozostałe modele SUV-ów. Samochód cechują niższa waga i zwinność w nawigacji.

Jury plebiscytu doceniło samochód przede wszystkim ze względu na zaawansowane funkcje bezpieczeństwa, projekt wizualny oraz zdolności samochodu do radzenia sobie ze zróżnicowanymi warunkami jazdy.

Komentarze


  • Aaa
    10 marca, 17:01

    przeciez to" chinska"marka.....posmarowali i tytul kupili....

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 20.09.2018
GBP 4.841 złEUR 4.291 złUSD 3.670 złCHF 3.799 zł

Sport


Reklama