Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Polka uzyskuje prawie pół miliona funtów odszkodowania

Polka uzyskuje prawie pół miliona funtów odszkodowania
Sprawa poszkodowanej w wypadku Polki podkreśla znaczenie właściwej reprezentacji prawnej. (Fot. Shutterstock)
Polka, która jadąc na rowerze została potrącona przez samochód, uzyskała kilkaset tysięcy funtów odszkodowania. Nasza rodaczka doznała wstrząśnienia mózgu oraz złamań kości policzkowej, czaszki, żeber, kolana oraz kostki. Poszkodowana była reprezentowana przez adwokatów kancelarii Sintons.

Chociaż wypadek pozostawił po sobie szereg poważnych skutków fizycznych i psychologicznych, prawnicy, do których początkowo zwróciła się poszkodowana, postanowili złożyć roszczenie przeciwko kierowcy odpowiedzialnemu za wypadek za pośrednictwem portalu internetowego, przeznaczonego wyłącznie dla spraw o niskiej wartości tj. do 25 000 funtów.

Polka była niezdolna do pracy z powodu odniesionych obrażeń i coraz bardziej martwiła się o swoją sytuację finansową. Była również niezadowolona z braku komunikacji z kancelarią, którą pierwotnie wybrała. 

Zwróciła się do Kancelarii Sintons po wstępną, niezobowiązującą konsultację, w której Adwokaci Sintons doradzili jej, że potrzebne jest bardziej aktywne podejście do jej sprawy. Polka postanowiła przenieść swoją sprawę do Sintons. 

Kancelaria wyznaczyła tzw. case managera, który kompleksowo zajął się szeroko rozumianą rehabilitacją i pomocą psychologiczną, a następnie adwokaci tej kancelarii przekonali ubezpieczyciela do pokrycia kosztów rehabilitacji i leczenia. 

Ponadto Adwokaci Sintons uzyskali kilka płatności okresowych (zaliczek), aby upewnić się, że najpilniejsze problemy finansowe ich klientki zostaną rozwiązane.

Po uzyskaniu szeregu raportów od biegłych lekarzy, Adwokaci Sintons rozpoczęli negocjacje z prawnikami wyznaczonymi przez ubezpieczyciela kierowcy, które to negocjacje doprowadziły do ugody na kwotę prawie 20 razy większą niż kwota, na którą wstępnie oszacowali wartość sprawy pierwsi prawnicy poszkodowanej.   

Mark Quigley - jeden z czołowych adwokatów w UK do spraw odszkodowań za ciężkie obrażenia i trwały uszczerbek na zdrowiu. (Fot. Sintons)

"Wypadek miał druzgocący wpływ na mnie i moją rodzinę. Kiedyś lubiłam pracować jako osoba odpowiedzialna za sprzątanie oraz pomagałam w naszym lokalnym polskim sklepie, spotykając się i rozmawiając z ludźmi. Po wypadku bardzo trudno było mi pogodzić się z trudnościami w poruszaniu się oraz ograniczoną możliwością wykonywania czynności domowych" - przyznała kobieta po zakończeniu sprawy.  

"Jestem bardzo wdzięczna Markowi Quigley i Łukaszowi Wójcikowi z Sintons za wszystko, co dla mnie zrobili, szczególnie po moich złych doświadczeniach ze zleceniem mojej sprawy pierwszym prawnikom, którzy nie docenili powagi moich obrażeń i nie zrobili nic, aby pomóc mi w zorganizowaniu i sfinansowaniu mojej rehabilitacji" - podsumowała.

Sprawa Polki podkreśla znaczenie właściwej reprezentacji prawnej. Każda osoba starająca się o poradę i reprezentację prawną powinna upewnić się, że jej adwokat posiada odpowiednie doświadczenie i specjalistyczną wiedzę pozwalającą na prawidłowe poprowadzenie sprawy, szczególnie jeśli osoba poszkodowania doznała poważnych urazów. 

Jeśli zastanawiasz się nad wystąpieniem o odszkodowanie powypadkowe, jedną z najważniejszych decyzji, jaką podejmiesz będzie wybór właściwego adwokata. 

Jeżeli doznałeś poważnego urazu i masz wątpliwości czy Twoja obecna kancelaria właściwie i skutecznie zajmuje się Twoją sprawą - lub miałeś wypadek, ale jeszcze nie wystąpiłeś o odszkodowanie, a chcesz skorzystać z pomocy adwokatów mających specjalistyczną wiedzę i wiele lat doświadczenia w prowadzeniu spraw o poważne urazy, polski prawnik kancelarii adwokackiej Sintons udzieli Ci darmowej porady na temat możliwości wystąpienia o odszkodowanie powypadkowe. 

Kancelaria ta uzyskuje odszkodowania na zasadzie "nie wygrywasz, nie płacisz”, co oznacza, że klienci tej kancelarii nie ponoszą ryzyka finansowego. 

0800 093 3060 – bezpłatne połączenia z telefonów komórkowych (rozmowa w j. polskim)

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, porozmawiać z nami na czasie lub zgłosić sprawę online:

sintons.co.uk/pl
 


 

Waluty


Kurs NBP z dnia 23.05.2024
GBP 5.0113 złEUR 4.2699 złUSD 3.9394 złCHF 4.3072 zł

Sport