Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Morawiecki, Czarnek i Błaszczak najczęściej wskazywani jako kandydaci PiS na prezydenta

Morawiecki, Czarnek i Błaszczak najczęściej wskazywani jako kandydaci PiS na prezydenta
Mateusz Morawiecki przoduje w sondażach jako kandydat PIS na prezydenta Polski. (Fot. WOJTEK RADWANSKI/AFP PHOTO/AFP via Getty Images)
18,3 proc. ankietowanych uważa, że b. premier Mateusz Morawiecki powinien zostać kandydatem PiS na prezydenta w 2025 r. Na posła Przemysława Czarnka wskazało 8,6 proc. badanych, a na szefa klubu PiS Mariusza Błaszczaka 8,2 proc. - wynika z sondażu United Surveys dla wp.pl.
Reklama
Reklama

Portal wp.pl zamieścił w czwartek sondaż przygotowany przez United Surveys, w którym zapytano respondentów, kto ich zdaniem powinien być kandydatem PiS na prezydenta w wyborach w 2025 r.

"Ankietowani mieli do wyboru 10 kandydatów. Byli wśród nich Mateusz Morawiecki, Przemysław Czarnek, Mariusz Błaszczak, Beata Szydło, Elżbieta Witek, Lucjusz Nadbereżny, Jarosław Margielski, Kacper Płażyński, Andrzej Śliwka i Tobiasz Bocheński" - czytamy.

Z badania wynika, że najwięcej ankietowanych wskazało b. premiera Mateusza Morawieckiego jako kandydata PiS na prezydenta (18,3 proc. badanych). Na drugim miejscu znalazł się były szef resortu edukacji Przemysław Czarnek (8,6 proc.), a na trzecim miejscu uplasował się szef klubu PiS Mariusz Błaszczak (8,2 proc.).

Szefa klubu PiS Mariusza Błaszczaka wskazało 8,2 proc. ankietowanych. (Fot. WOJTEK RADWANSKI/AFP PHOTO/AFP via Getty Images)

Posła Kacpra Płażyńskiego wskazało 7,8 proc. ankietowanych, a b. marszałek Sejmu Elżbietę Witek 5,6 proc. 3,9 proc. badanych wskazało b. premier Beatę Szydło, a 2,5 proc. posła PiS Andrzeja Śliwkę.

Na kolejnych miejsca uplasowali się kandydat PiS na prezydenta stolicy Tobiasz Bocheński (0,8 proc.), prezydent Otwocka Jarosław Margielski (0,4 proc.) i prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny (0 proc.). Odpowiedzi nie wiem/ trudno powiedzieć udzieliło 43,9 proc. respondentów.

Autorzy badania zaznaczyli, że najwięcej ankietowanych, którzy nie potrafili wskazać kandydata PiS na prezydenta było wśród wyborców obecnie rządzącej koalicji - 73 proc. Najmniej problemów mieli z tym wyborcy PiS i Konfederacji - 7 proc. nie wiedziało, kogo wskazać.

Wyborcy PiS i Konfederacji najchętniej widzieliby jako kandydata PiS na prezydenta Mateusza Morawieckiego. Wskazało go 38 proc. ankietowanych, którzy głosowali na te ugrupowania. Na drugim miejscu znalazł się Mariusz Błaszczak (21 proc.), a na trzecim uplasował się Przemysław Czarnek (13 proc.).

Elżbietę Witek wskazało 11 proc. ankietowanych, którzy deklarują się jako wyborcy PiS i Konfederacji, a 7 proc. widziałoby w roli kandydatki PiS na prezydenta Beatę Szydło.

Kacpra Płażyńskiego wskazało 6 proc. ankietowanych, a po 1 proc. ankietowanych wybrało Tobiasza Bocheńskiego i Jarosława Margielskiego.

Sondaż United Surveys dla Wirtualnej Polski przeprowadzono w dniach 19-21 kwietnia br. na reprezentatywnej próbie 1 000 ankietowanych metodą CATI&CAWI (ratio 50/50).

Czytaj więcej:

Sondaż: Trzaskowski, Hołownia i Morawiecki w pierwszej trójce kandydatów na prezydenta

Tusk, Duda i Hołownia liderami rankingu zaufania dla polityków. Trzaskowski poza podium

CBOS: Szymon Hołownia na czele rankingu zaufania polityków

  Komentarze
  • Edi
   4 maja, 12:47

   niewiem co koles to piszacy pali lib wacha - ale zmien dilera

  • $$$
   4 maja, 13:40

   Niezła propaganda, ciekawe gdzie w tym towarzystwie jest Bosak (najbardziej ogarnięty). Londynek, ile ci płacą?

  • Wredny
   4 maja, 13:53

   Banda złodziei

  • Donaldinio
   4 maja, 16:17

   To dobrzy kandydaci na prezydenta. Zresztą wszyscy sa lepsi od koalucji 13 grudnia. Jezeli mozna byloby ich zmienić. Wtedy obecny prezydent Duda moze byc dalej prezydentem. Rząd trzeba zmienić i to szybko dopóki jest jeszcze co ratować.

  • Edziu
   4 maja, 20:39

   Jedna mała uwaga. Szanuje tych politykow bo wiele dla Polski zrobili. Jednak wiele razy dali sie tez zwieść, oszukać politykom Brukseli. Na czym sporo straciliśmy. Z perspektywy czasu można zauważyć jednego polityka który z sporym wyprzedzeniem znał zamiary UE. I nigdy nie działał wbrew Polskiej racji stanu. Pan Ziobro myślę ze to facet który kocha swoją ojczyznę i zrobi dla niej wszystko. Wiele kobiet powinno zawdzięczać mu bardzo wiele. Przestepcy gospodarczy i inni bali się Ziobry. Dlatego politycy z PO tak go znienawidzili. Pewnie syn Tuska i sam Tusk także. Nie mogli kręcić nastepnych lewych i szemranych interesów. A teraz mają raj. Mogą kraść na niespotykaną skalę i grabić Polski majątek oraz Polaków. Co pewnie już widzidzie. Jest wielu uczciwych i oddanych ojczyznie kandydatów z prawej strony. Czy damy sie ponownie ograć tym uzurpatorom i sprzedawczykom z KO? Czy ta brutalna lekcja już wystarczy. Oby tak bo zaslugujemy na dobry pro-Polski rząd i prezydenta.

  • Do Donaldino
   4 maja, 23:06

   Ile ci płacą?

  • .
   5 maja, 08:05

   Schizofrenia

  • Von tusk und gering
   5 maja, 09:33

   Powiem tak - jak będzie her tusk kandydował to wiadomo ze wszystko zagłosuje na biznesmenow z pisu kto by nie był

  • Drakus
   5 maja, 15:34

   Tu nie ważne jaka partia i kto kogo lubi. Jako Polacy mamy obowiązek wybierać dla dobra naszej Ojczyzny. Mamy rozum i wolny wybór więc powinniśmy to mądrze wykorzystać. Zamiast podziałów i kłótni dokonajmy dobrego wyboru dla wszystkich. Jesteśmy ludźmi i to naturalne że popełniamy błędy, ale mamy też rozum, który pomaga nam odkryć prawdę. Uczymy się i budujemy komputery, a Bóg stworzył nas na własne podobieństwo więc mamy możliwości. Każdy sam musi chcieć i szukać prawdy, a rozum go poprowadzi.

  • Janusz z PGR
   6 maja, 22:31

   Skompromitowany klamca niczym TUSK
   Butny wygadany ministerek cos jak kierwinski tylko trzezwy
   I bezplciowy podobno dobry organizator odpowiednik Schetyny...
   Z prawej strony tylko Bosak,Tarczynski,Jaki..
   Maja szanse ..
   A.musi byc wybrany prezydent z prawej strony inaczej Tusk w 4 lata cofnie nas do lat 90 ..on robi wiecej niz Niemcy oczekuja..msci sie na calej Polsce ze 8 lat temu PIS wygral I wtedy stracil 80% swojego znaczenia w UNi nie mogl wprowdzic w PL euro wczesniej co dalo by biliony dodruku Euro

  • @do donialdinio
   7 maja, 10:10

   Placa 12.000 funtow co 2 tygodnie. A tym z koalicji 13 grudnia placa pod monopolowym i w skracaniu wyroków oraz ulaskawieniami np. za morderstwa, rozboje, gwalty, pedofilie.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 14.06.2024
  GBP 5.1857 złEUR 4.3581 złUSD 4.0760 złCHF 4.5690 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama