Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Polak uzyskuje ponad pół miliona funtów odszkodowania za wypadek na motorze

Polak uzyskuje ponad pół miliona funtów odszkodowania za wypadek na motorze
Jeżeli miałeś wypadek w pracy lub wypadek drogowy i chcesz skorzystać z pomocy adwokatów mających specjalistyczną wiedzę, zgłoś się do Kancelarii Sintons. (Fot. Shutterstock)
Nasz rodak z okolic Londynu, który doznał wielu urazów w tym poważnych złamań nogi, ręki i dłoni, uzyskał 600 000 funtów odszkodowania. Poszkodowany jechał na motorze główną drogą, kiedy to kierowca samochodu wyjechał z drogi podporządkowanej powodując kolizję.

Sprawę naszego rodaka prowadził mecenas Phil Davison, dyrektor departamentu ds. poważnych urazów w kancelarii adwokackiej Sintons, uznawany za jednego z czołowych adwokatów do spraw odszkodowań w Anglii. Asystował mu mecenas Łukasz Wójcik.

Poszkodowany podczas prowadzenia sprawy nie był w stanie pracować, więc mecenas Davison uzyskiwał dla niego zaliczki na pokrycie bieżących wydatków, które umożliwiły mu godne życie do czasu zakończenia sprawy.

Adwokat zapewnił mu także, na koszt firmy ubezpieczeniowej, rehabilitację, psychologa, nauczanie języka angielskiego oraz terapie zajęciowe mające na celu poprawę funkcjonowania jego dłoni.

Phil Davison - jeden z czołowych adwokatów do spraw odszkodowań w Anglii. (Fot. Sintons)

Łukasz Wójcik, polski prawnik w kancelarii Sintons zwraca uwagę, iż rocznie na drogach w UK ponosi śmierć ponad 300 motocyklistów, ponad 5 000 doznaje ciężkich uszkodzeń ciała i trwałego uszczerbku na zdrowiu, a znacznie ponad 15 000 doznaje mniej poważnych obrażeń. Około 74% wypadków na motorach zdarza się w terenie zabudowanym.

Motocykliści odpowiadają wyłącznie za 1% ruchu drogowego, podczas gdy aż 20% wszystkich wypadków ze skutkiem śmiertelnym w UK dotyka właśnie ich, z czego 91% osób poszkodowanych to mężczyźni. W porównaniu do kierowców samochodów, motocykliści są 38 razy bardziej narażeni na wypadek ze skutkiem śmiertelnym.

"Wbrew powszechnej opinii, do wielu wypadków dochodzi nie z winy motocyklistów, ale z winy innych użytkowników ruchu. Jest kilka powodów, dla których motocykliści są tak często poszkodowani w wypadkach, a jednym z nich jest nieuwaga pozostałych kierowców, którzy nie spostrzegli nadjeżdżającego motoru" - dodaje Wójcik.

Jeżeli miałeś wypadek w pracy lub wypadek drogowy i chcesz skorzystać z pomocy adwokatów mających specjalistyczną wiedzę i wiele lat doświadczenia w prowadzeniu spraw o poważne urazy, polski prawnik kancelarii adwokackiej Sintons udzieli Ci darmowej i niezobowiązującej porady na temat możliwości wystąpienia o odszkodowanie powypadkowe.

W obecnej sytuacji kontakt z klientem może w całości odbywać się poprzez rozmowy telefoniczne, video konferencje, kontakt emailowy oraz listowny, ale jeśli zaistnieje taka potrzeba, a osoba poszkodowana wyrazi chęć, istnieje możliwość spotkania się z klientem i jego rodziną w szpitalu lub domu.

Kancelaria Sintons uzyskuje odszkodowania na zasadzie "nie wygrywasz, nie płacisz”, co oznacza, że klienci tej kancelarii nie ponoszą ryzyka finansowego.

0800 093 3060 – bezpłatne połączenia z telefonów komórkowych (rozmowa w j. polskim)

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, porozmawiać z nami na czasie lub zgłosić sprawę online:

>>  sintons.co.uk/pl

Waluty


Kurs NBP z dnia 24.07.2024
GBP 5.0939 złEUR 4.2796 złUSD 3.9498 złCHF 4.4410 zł

Sport