Menu

Sprawdzony sposób na natychmiastowe opanowanie lęku

Sprawdzony sposób na natychmiastowe opanowanie lęku
Dbanie o psychofizyczny dobrostan stanowi jedną ze skuteczniejszych metod radzenia sobie z trudną sytuacją. (Fot. Getty Images)
Kolejne doniesienia na temat rozprzestrzeniającego się na całym świecie koronawirusa wywołują w nas bardzo silny niepokój. Radzić sobie z lękiem możemy na kilka sposobów. Jednym z nich są ćwiczenia oddechowe, które koją nerwy i przywracają spokój ducha.
Reklama

Dbanie o psychofizyczny dobrostan stanowi jedną ze skuteczniejszych metod radzenia sobie z trudną sytuacją. Eksperci przypominają, by nie rezygnować z aktywności fizycznej i trenować w domu oraz zdrowo się odżywiać. Aby polepszyć swoje samopoczucie i komfort, warto również wzbogacić codzienną rutynę o ćwiczenia oddechowe, które ukoją skołatane nerwy i przywrócą spokój ducha.

"Czasami wszystko, czego potrzebujemy, by się zrelaksować, to skupienie się na własnym oddechu" – przekonuje Jyoti Jo Manuel, trenerka jogi i założycielka globalnej organizacji non-profit Special Yoga. "Badania naukowe wykazały, że powolne wdychanie i wydychanie powietrza pięć lub sześć razy na minutę harmonizuje nasz układ nerwowy" - zaznacza.

Potwierdzają to rezultaty badania włoskich uczonych z 2018 roku, którzy dowiedli, że istnieje silna korelacja między odpowiednią techniką oddychania, a redukcją stresu i poprawą stanu zdrowia psychicznego.

Prawidłowe i świadome oddychanie przynosi szereg korzyści... (Fot. PAP)

Ćwiczenia oddechowe, które pomogą nam się wyciszyć i odzyskać utracony balans, z powodzeniem możemy praktykować w domowym zaciszu.

"Stojąc ze stopami rozstawionymi na szerokość bioder, oddychaj powoli przez nos wykonując pięć oddechów, a następnie przez usta, koncentrując się podczas wciągania powietrza na zaangażowaniu klatki piersiowej, a nie brzucha. Wyobraź sobie, że trzymasz przed sobą piłkę, a twoje ręce są wypychane i cofane podczas wdechu i wydechu" – instruuje Manuel.

Prawidłowe i świadome oddychanie przynosi szereg korzyści – zwiększa komfort, relaksuje, zmniejsza objawy niepokoju oraz poprawia jakość snu. "Ćwicz oddech regularnie. Wkrótce całe twoje ciało powinno poczuć się orzeźwione, zrelaksowane i wyciszone" – zapewnia specjalistka.

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Najnowsze wiadomości

Waluty


Kurs NBP z dnia 29.05.2020
GBP 4.921 złEUR 4.450 złUSD 4.003 złCHF 4.162 zł

Sport


Sport

Reklama