Menu

Sharon Stone pokazała ćwiczenie, które wzmacnia płuca przed uderzeniem COVID-19

Sharon Stone pokazała ćwiczenie, które wzmacnia płuca przed uderzeniem COVID-19
Sharon Stone radzi, jak wzmocnić płuca - warto spróbować jej metody! (Fot. PAP/EPA)
Aktorka zamieściła w swoich mediach społecznościowych nagranie pokazujące proste ćwiczenie oddechowe, które pokazał jej znajomy lekarz. Wykonują je chorzy na zapalenie płuc, ale może się przydać także podczas pandemii koronawirusa.
Reklama

Już od chwili, gdy pandemia koronawirusa zaczęła zagrażać USA, Stone aktywnie włączyła się w akcję, która ma uświadomić ludziom, jak poważne są skutki tej choroby. Stany Zjednoczone są obecnie państwem z największą liczbą zakażonych.

Aktorka stale namawia Amerykanów do tego, żeby nie wychodzili z domów, bo samoizolacja ma pomóc wypłaszczyć krzywą zakażeń, a tym samym uchronić służbę zdrowia przed kumulacją chorych w jednym czasie.

Teraz po konsultacji z lekarzem Stone nagrała film, na którym demonstruje proste ćwiczenie oddechowe, które pomagające wzmocnić płuca.

"Wciągaj powietrze powoli przez 10 sekund, następnie przez 10 sekund staraj się przesunąć je do przepony, wstrzymaj oddech na kolejne 10 sekund i przez ostatnie dziesięć sekund wydychaj powietrze. Powtórz kilka razy”. Takie wzmacnianie płuc przy pomocy ćwiczeń oddechowych nie chroni przed zarażeniem, ale mogą być przydatne w razie zachorowania na COVID–19. Od lat stosują je w szpitalach pacjenci z zapaleniem płuc.

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Najnowsze wiadomości

Waluty


Kurs NBP z dnia 29.05.2020
GBP 4.921 złEUR 4.450 złUSD 4.003 złCHF 4.162 zł

Sport


Sport

Reklama