Menu

Samochód Ala Capone do kupienia za 1 mln dolarów

Samochód Ala Capone do kupienia za 1 mln dolarów
Zdjęcie Ala Capone wykonane przez Departament Policji w Miami po jego aresztowaniu. (Fot. Getty images)
Kuloodporny Cadillac z 1928 r., który należał do gangstera wszech czasów, Ala Capone, został wystawiony na sprzedaż. Na zakup pojazdu trzeba wyłożyć 1 mln dolarów.
Reklama

Niezwykły Cadillac Town Sedan znajduje się w ofercie firmy Celebrity Cars z Las Vegas, która zajmuje się handlem luksusowymi autami używanymi.

Samochód jest w kolorze butelkowej zieleni. Ma czterobiegową skrzynię biegów. Napędzany jest 5,5-litrowym silnikiem V8 o mocy 90 KM. Przejechał 1111 mil, czyli 1788 km.

To jeden z pierwszych osobistych samochodów pancernych. Jego szyby mają grubość 2,5 cm. Tylną szybę można opuścić - chodziło o to, by w razie pościgu otworzyć ogień z tylnej kanapy. Jego podwozie pokryte jest azbestem. Auto wyposażone jest też w radio policyjne, dzięki czemu pasażerowie doskonale byli zorientowani w poczynaniach mundurowych.

Capone kupił Cadillaca od swojego krewnego, Emila Denemarka, który prowadził salon samochodowy w Chicago. Po tym jak gangster trafił do więzienia w 1931 roku, auto zostało sprzedane. Cadillac podróżował nie tylko po Ameryce, ale i świecie – przez pewien czas jego domem była Anglia. Cadillac przechodził z rąk do rąk, między muzeami i prywatnymi kolekcjonerami.

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 31.03.2020
GBP 5.105 złEUR 4.552 złUSD 4.147 złCHF 4.300 zł

Sport


Reklama