Menu

Ponad połowa mężczyzn nie czuje się dobrze w swoim ciele

Ponad połowa mężczyzn nie czuje się dobrze w swoim ciele
Okazuje się, że problem wizerunku dotyczy tak samo kobiet, jak i mężczyzn... (Fot. Getty Images)
Instagram uruchamia nową kampanię dotyczącą zdrowia psychicznego, skierowaną do mężczyzn. W ten sposób platforma chce przełamać tabu dotyczące wizerunku męskiego ciała. Dane pokazują, że ponad połowa młodych mężczyzn negatywnie ocenia swoją sylwetkę, a ten problem pogłębił się jeszcze bardziej w wyniku pandemii.
Reklama

Z badań przeprowadzonych przez Instagram wśród mężczyzn w wieku 16-40 lat, wynika, że ponad połowa (58 proc.) negatywnie postrzega swoje ciało, zaś 48 proc. respondentów twierdzi, że ich zdrowie psychiczne ucierpiało w wyniku tego, jak postrzegają swoje ciało.

Badanie to wykazało, że problem wizerunku dotyczy tak samo kobiet, jak i mężczyzn i w dużej mierze związany jest z presją społeczną, która narzuca określony kanon. 39 proc. mężczyzn twierdzi, że odczuwa konieczność posiadania idealnej sylwetki, dodając, że wynika ona głównie z tego, co mogą obserwować w mediach.

Dlatego też Instagram postanowił uruchomić kampanię CALM Body Talks, w której m.in. znane osoby będą dzieliły się swoimi doświadczeniami związanymi z brakiem akceptacji własnego ciała, tym samym zachęcając innych mężczyzn do szerszego i bardziej otwartego dialogu na ten temat.

"Ruch pozytywnego nastawienia do ciała w ostatnich latach zbudował silną społeczność na Instagramie, zapewniając wszystkim przestrzeń do dzielenia się swoimi doświadczeniami. I chociaż jest kilku niesamowitych mężczyzn, którzy promują akceptację ciała w Internecie, jesteśmy podekscytowani współpracą z CALM, i mamy nadzieję, że zachęcimy jeszcze więcej mężczyzn do rozmów o tym, jak się czują w swoim ciele, jednocześnie przenosząc ten dialog do głównego nurtu" – wyjaśnia Kira Wong O'Connor z Instagrama.

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 05.05.2021
GBP 5.2984 złEUR 4.5752 złUSD 3.8136 złCHF 4.1655 zł
Reklama

Sport


Reklama
Reklama