Menu

Oto jedna z bardziej malowniczych greckich miejscowości...

Oto jedna z bardziej malowniczych greckich miejscowości...
Panorama miasteczka wraz z okolicami. (Fot. Getty Images)
Bielone domy i wąskie uliczki już raz uwiodły turystów, czyniąc z Santorini jeden z najpopularniejszych wakacyjnych kierunków minionego sezonu. W poszukiwaniu miejsca oddalonego od zgiełku, ale pełnego urokliwego greckiego klimatu można za cel podróży obrać Marpissę.
Reklama

Marpissa to malownicza wioska usytuowana na wzgórzu Kefalos. Uznawana jest za jedną z najpiękniejszych wiosek Paros. Jest niewielka, ale urzeka swoją malowniczością. Cenne jest również i to, że wciąż zachowuje swój autentyczny grecki klimat. Bielone domy, wąskie, brukowane uliczki ożywione gdzieniegdzie różowymi drzwiami i okiennicami, czasem przełamane żywym błękitem i soczystą roślinnością czynią to miejsce scenerią jakby wyciętą z pocztówki.

Jakich atrakacji można się tutaj spodziewać? Zanim jeszcze greckie słońce da o sobie mocno znać, można udać się do klasztoru Agios Antonios. Osamotniony monastyr stoi na szczycie Kefalos, z którego rozpościera się imponujący widok, a Morze Egejskie pada niemal do naszych stóp.

Uznawana jest za jedną z najpiękniejszych wiosek Paros... (Fot. Getty Images)

Jeśli nadarzy się okazja, aby odwiedzić to miejsce sierpniu, ciekawą propozycją może być trzydniowy festiwal odbywający się pod koniec miesiąca. W trakcie Marpissa Routes organizowane są wycieczki tematyczne i atrakcje, które mocno akcentują lokalny folklor. Pomysł na festiwal to inicjatywa grupy młodych ludzi, a jego osią są architektura, rzeźba, muzyka i natura, którym poświęcony jest festiwal. Dzięki aktywnemu udziałowi mieszkańców organizowane są koncerty, warsztaty plastyczne, wystawy, projekcje, które na trzy dni zamieniają Marpissę w interaktywną galerię sztuki, dzięki czemu odwiedzający mają okazję jeszcze lepiej poznać to miejsce i mieszkańców.

A jeśli choć trochę zatęsknimy za odrobiną turystycznego klimatu, możemy udać się do niewielkiego kurortu Piso Livadi. Znajdujący się tam niewielki port daje również okazję do tego, aby popłynąć na znajdujące się w pobliżu wyspy. 

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Najnowsze wiadomości

Waluty


Kurs NBP z dnia 06.08.2020
GBP 4.901 złEUR 4.410 złUSD 3.724 złCHF 4.100 zł

Sport


Sport

Reklama