Menu

Najbardziej instagramowe miejsce w Budapeszcie

Najbardziej instagramowe miejsce w Budapeszcie
Nietypowe muzeum w Budapeszcie przyciąga wielu odwiedzających. (Fot. Getty Images)
W czasach wyścigu o lajki powstają takie miejsca jak Museum of Sweets And Selfies w Budapeszcie. Tam na tle fikuśnych instalacji można zrobić sobie oryginalne zdjęcia, z myślą o wrzuceniu ich do mediów społecznościowych.
Reklama

Wzgórze Gellerta, Parlament czy Most Łańcuchowy to niektóre z ikonicznych miejsc w Budapeszcie, które dają nadzieję na zrobienie efektownych zdjęć. W tym roku do tej listy można dopisać Museum od Sweets And Selfies, które znajduje się nieopodal Węgierskiej Opery Państwowej.

Ten przybytek trudno nazwać muzeum w dosłownym tego słowa znaczeniu. Nie znajdziemy tam tablic dokumentujących historię fotograficznych autoportretów. Za to mamy do dyspozycji 11 sal z wymyślnymi aranżacjami, które mogą być zachwycającym tłem dla fotografii utrzymanych w duchu Instagrama.

Możemy kołysać się na huśtawce w kształcie wielkiego banana, dosiąść jednorożca, zatopić się w fotelu pośród kilkudziesięciu pluszowych flamingów, wykąpać się w basenie wypełnionym czymś, co przypomina posypkę do deserów, stanąć na tle ścian pomalowanych w hipnotyzujące wzory...

Museum of Sweets And Selfies na stałe wpisało się na listę turystycznych atrakcji stolicy Węgier. (Fot. Getty Images)

Założycielami niezwykłego miejsca są Lilla Gangel i Balazs Koltai. Ona jest ekspertką marketingu, on stworzył jeden z najpopularniejszych w Budapeszcie escape roomów. Powołanie tego muzeum do życia kosztowało 35 mln forintów, czyli niecałe 100 tys. funtów. Inwestycja zwróciła się już po kilku miesiącach. Koltai ma w planach otwarcie jeszcze większego muzeum poza Węgrami.

Bilet wstępu do "świątyni selfies" od poniedziałku do piątku kosztuje 10 euro, a w weekendy – 11. Maksymalny czas zwiedzania to 90 minut. Miejsca można też wynająć na imprezy okolicznościowe.

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Najnowsze wiadomości

Waluty


Kurs NBP z dnia 24.09.2020
GBP 4.947 złEUR 4.527 złUSD 3.883 złCHF 4.200 zł

Sport


Sport

Reklama