Menu

Lady Gaga krytykuje Trumpa i apeluje, by nie reagować przemocą na przemoc

Lady Gaga krytykuje Trumpa i apeluje, by nie reagować przemocą na przemoc
Lady Gaga to nie tylko piosenkarka, ale także aktywistka, która nie boi się zabierać głosu w kontrowersyjnych sprawach... (Fot. Getty Images)
Słynna piosenkarka dołączyła do grona gwiazd, które zareagowały na zamieszki, które wybuchły w Stanach Zjednoczonych po tragicznej śmierci George’a Floyda. Wokalistka zaapelowała, by wspierać czarnoskórą społeczność USA, która wciąż pada ofiarą rasizmu. Nie omieszkała również skrytykować prezydenta Donalda Trumpa.
Reklama

Śmierć George’a Floyda, czarnoskórego mieszkańca Minneapolis, który zmarł na skutek brutalnego zatrzymania przez białego oficera policji, wstrząsnęła Stanami Zjednoczonymi. I sprawiła, że na nowo rozgorzały dyskusje na temat rasizmu w tym kraju. Zdarzenie to wywołało ogromny społeczny sprzeciw – nie tylko wśród zamieszkujących USA Afroamerykanów. Na ulicach amerykańskich miast protestowały tysiące ludzi, a protesty te szybko zamieniły się w zamieszki. Do ogólnokrajowych demonstracji włączyło się wiele sławnych osób, otwarcie potępiających działania policji i władz, które, według nich, nie robią wystarczająco dużo, by przeciwdziałać eskalacji rasistowskich nastrojów.

Jedną z gwiazd, które postanowiły  zabrać głos w tej sprawie, jest Lady Gaga. Piosenkarka opublikowała w mediach społecznościowych swoisty manifest, w którym wyraziła ubolewanie nad obecną sytuacją w jej kraju. "Mam wiele do powiedzenia na ten temat, ale boję się powiedzieć cokolwiek, co wzbudzi dalszy gniew, chociaż te emocje są uzasadnione. Nie chcę przyczynić się do większej przemocy, chcę pomóc opracować rozwiązanie. Jestem oburzona śmiercią George'a Floyda, jak i wielu innych czarnych istnień, które zostały nam odebrane w tym kraju w ciągu setek lat, w wyniku rasizmu i skorumpowanego systemu, który go popiera" – napisała na Instagramie.

Taką znają ją wszyscy - szaloną, prowokującą artystkę, która bawi się swoim wyglądem. (Fot. PAP/EPA)

W swoim manifeście artystka ostro skrytykowała urzędującego prezydenta USA, Donalda Trumpa. "Od dawna wiemy, że poniósł porażkę. Sprawuje najpotężniejszy urząd na świecie, a oferuje jedynie ignorancję i uprzedzenia. Od czasu, gdy objął swój urząd, pokazał, że jest głupcem i rasistą. On napędza system, który jest zakorzeniony w rasizmie, a którego skutki wszyscy możemy teraz zobaczyć. Czas na zmianę" – punktowała wokalistka w swoim poście.

Piosenkarka, która od lat angażuje się w działalność charytatywną i walkę o równe prawa różnych mniejszości, zaznaczyła jednak, że reagowanie przemocą na przemoc nie jest rozwiązaniem problemu. Jest nim pełna empatii i otwartości komunikacja. "Wzywam ludzi, by rozmawiali ze sobą, delikatnie i z pasją, pokazując, że ta sprawa ma znaczenie. Musimy okazać swoją miłość i wsparcie czarnej społeczności Ameryki. Jako uprzywilejowana biała społeczność nie zrobiliśmy wystarczająco dużo, by zwalczyć rasizm i stanąć w obronie ludzi, którzy są przez niego zabijani. Jako biała uprzywilejowana kobieta składam przysięgę opowiadania się po stronie dyskryminowanych osób" – dodała gwiazda. 

Komentarze
 • Grall
  2 czerwca, 16:34

  Nie jestem rasistka ani zadna fanka Donalda Trumpa nie reklamuje nikogo bo nie interesuje sie polityka na tyle by glosno sie wypowiadac ale mam kolo siebie duzo znajomych obcokrajowcow, wiec skora oraz inne wyzananie nie sa mi obce, a moja ulubiona cecha jest wyrozumialosc i akceptacja. I trzeba przyjrzec sie prawdzie!
  Zapewniam ze nie bylo tam swietych... i demonow jest wiecej...
  Wiec prosze zastanowic sie jaki przyklad moze nam dac Pani Gaga ktora marnuje mlodziesz podtekstami szatanistycznymi. a ludzie spia i sa slepi...

  Wzor na ideal!

  Pozdrawiam Grall

 • Rocky
  3 czerwca, 03:59

  O proszę,pani od picia krwi i obrzędów satanistycznych umoralniaj prezydenta Stanów Zjednoczonych

 • Dj 6sick6
  3 czerwca, 07:15

  do jakze swietej i wyrozumialej panienki Grall...
  ...to gdzie te twoje w/w cechy? skoro tak bardzo akceptujesz, to po co krytykujesz? zostaw te jak je nazywasz podteksty szatanistyczne i slepo w spokoju dalej spij bo jak narazie to sama sobie zaprzeczasz... ale to przeciez standard w srodowiskach katopatologicznych.
  ave wiadomo kto --> 6(sick)6

Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Najnowsze wiadomości

Waluty


Kurs NBP z dnia 07.07.2020
GBP 4.950 złEUR 4.471 złUSD 3.969 złCHF 4.203 zł

Sport


Sport

Reklama