Menu

Chanel zaczyna produkcję masek chroniących przed Covid-19

Chanel zaczyna produkcję masek chroniących przed Covid-19
Dom mody Chanel dostosowuje się do nowych realiów mody. (Fot. Getty Images)
Jeden z najbardziej rozpoznawalnych domów mody na świecie w oficjalnym oświadczeniu informuje, że już wkrótce światło dzienne ujrzą jego maseczki ochronne oraz pełniącej podobną funkcję prototypy odzieży. Nie ukrywa jednak, że prace trwają i jeszcze żaden z projektów nie został ostatecznie zaakceptowany.
Reklama

W oświadczeniu Chanel nie brakuje także słów skierowanych wprost do zatrudnionych przez markę ludzi. A jest ich ponad 4 500. "Nikt z naszych pracowników nie zostanie zwolniony w czasie trwania pandemii" - zapewniają przedstawiciele firmy.

Decyzja ta jest tym bardziej znamienna, że Chanel jako jeden z nielicznych domów mody, nie jest własnością korporacji zrzeszającej kilka marek, z niewyczerpywalnym niemal budżetem. Co z jednej strony chroni kreacje sygnowane nazwiskiem założycielki przed koniecznością unifikacji, co jest zjawiskiem dość jednak częstym w dużych firmach. Z drugiej strony wymaga od zarządu marki bardzo kreatywnego podejścia do kierowania marką, jak i dbania o klienta.

Czy maseczki od Chanel okażą się sukcesem? (Fot. Getty Images)

W czasie gdy słowo "pandemia" jest odmieniane przez wszystkie przypadki, priorytety ulegają jednak zmianie. Dobro wspólne staje się ważniejsze niż dochody jednej marki. Dlatego dom mody Chanel staje obok swoich największych konkurentów, domu mody Balenciaga czy Prada i będzie projektować i szyć maseczki oraz odzież ochronną.

Całość produkcji ma zostać dostarczona francuskim władzom, aby te - mając dostęp do najaktualniejszych danych - mogły przekazać wszystko, co jest niezbędne dla ochrony przed wirusem odpowiednim francuskim placówkom zdrowia. Coraz głośniej bowiem słychać od pracowników służby zdrowia, że w magazynach brakuje najbardziej podstawowych środków do sprawowania opieki nad chorującymi na koronawirusa.

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Najnowsze wiadomości

Waluty


Kurs NBP z dnia 27.05.2020
GBP 4.983 złEUR 4.438 złUSD 4.050 złCHF 4.171 zł

Sport


Sport

Reklama