Menu

Aukcja pamiątek po siostrze Jacqueline Kennedy

Aukcja pamiątek po siostrze Jacqueline Kennedy
Lee Radziwiłł była prawdziwą bywalczynią salonów. (Fot. Getty Images)
Pamiątki po młodszej siostrze Jacqueline Kennedy, Lee Radziwiłł, która zmarła w lutym tego roku, pójdą pod młotek w nowojorskim domu aukcyjnym Christie's. Wśród przedmiotów wystawionych na sprzedaż są prezenty, którymi słynne siostry wymieniały się ze sobą.
Reklama

Lee Radziwiłł (1933-2019) nigdy nie mogła pozbyć się łatki młodszej siostry Jacqueline Kennedy. Zapamiętano ją też jako ikonę stylu - przez lata nie schodziła z list najlepiej ubranych kobiet świata i jako bywalczynię salonów.

Obracała się w kręgu bogaczy i znanych artystów. Do jej przyjaciół należeli m.in. Andy Warhol, Rudolf Nuriejew i Truman Capote. W młodości próbowała zostać aktorką, ale za swoją grę zbierała bardzo złe recenzje.

Trzykrotnie wychodziła za mąż. Pierwszy raz w 1953 r. za wydawcę Michaela Canfielda, z którym rozwiodła się po sześciu latach. W 1959 r. poślubiła polskiego księcia Stanisława Albrechta Radziwiłła.

Rozwiedli się w 1974 r. Z tego związku pochodzą syn Anthony i córka Anna Christine. Lee Radziwiłł wyszła ponownie za mąż w 1988 r., za reżysera i choreografa Herberta Rossa, ale również i to małżeństwo zakończyło się rozwodem w 2001 r.

Lee była młodszą siostrą Jacqueline Kennedy. (Fot. Getty Images)

Przedmioty, które wypełniały jej apartament przy Upper East Side na Manhattanie będą licytowane na aukcji, która dziś odbędzie się w Christie’s w Nowym Jorku.

Wcześniej rzeczy Radziwiłł były udostępnione do oglądania w siedzibie domu aukcyjnego, która mieści się w Rockefeller Center.

Cena wyjściowa przedmiotów waha się od 200 do 6 tys. dolarów. Wśród interesujących okazów są m.in. bransoletka, którą Lee podarowała Jacqueline na jej 20. urodziny; książka na temat podróży, którą siostry Bouvier odbyły po Europie w 1951 r., z wykonanymi przez nie ilustracjami; a także oprawiona w skórę kolekcja dzieł Balzaca (prezent od Jackie).

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Najnowsze wiadomości

Waluty


Kurs NBP z dnia 07.08.2020
GBP 4.888 złEUR 4.414 złUSD 3.730 złCHF 4.086 zł

Sport


Sport

Reklama