Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Zespół Take That wystąpi na koronacji króla Karola III

Zespół Take That wystąpi na koronacji króla Karola III
Występ zespołu Take That uświetni celebracje związane z koronacja Karola III. (Fot. PAP/EPA)
Komitet organizujący koncert, jaki 7 maja odbędzie się na zamku w Windsorze, ma nie lada problem z zakontraktowaniem muzycznych gwiazd na to wydarzenie. Występu odmówili już m.in. Adele, Ed Sheeran i Spice Girls. Wybawieniem okazała się jednak grupa Take That, która powiedziała 'tak' - tyle że zagra bez Robbiego Williamsa.
Reklama
Reklama

Negocjacje z Take That trwały kilka tygodni. Umowy udało się dopiąć w dużej mierze dzięki wokaliście Gary’emu Barlowowi.

Jak donosi "Daily Mail", był on wielkim entuzjastą tego, by jego zespół był częścią fety związanej z koronacją króla Karola. Jednak, mimo próśb organizatorów koncertu, mało prawdopodobne jest, aby w tym przedsięwzięciu wziął udział Robbie Williams.

W pierwszej połowie lat 90. angielski zespół Take That swoimi tkliwymi balladami i tanecznymi piosenkami, jak np. "Back for good" i "Could it be magic", podbił cały świat. W 1995 r. z grupy odszedł Williams, a rok później nastąpił rozpad całej formacji.

Boysband został reaktywowany bez udziału Williamsa w 2005 r. Niesforny piosenkarz wrócił do zespołu w latach 2010-2011, wspierając kolegów w nagraniu nowej płyty i biorąc udział w europejskiej trasie koncertowej. Od tamtej pory dołączał do grupy tylko z okazji pojedynczych występów.

Poza Take That, do występu w Windsorze udało się też przekonać Liona Richiego, co na razie nie zostało jeszcze oficjalnie potwierdzone.

Dla lidera Take That, Gary’ego Barlowa, będzie to już drugi koncert dla głowy państwa. W 2012 r. brał udział w show na cześć diamentowego jubileuszu Elżbiety II w Pałacu Buckingham. Na tę okazję wspólnie z Andrew Lloyd Webberem skomponował piosenkę "Sing".

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 07.06.2023
GBP 5.2109 złEUR 4.4790 złUSD 4.1887 złCHF 4.6211 zł
Reklama

Sport


Reklama
Reklama