Menu

Wyhodowanie prawdziwych dinozaurów jest możliwe?...

Wyhodowanie prawdziwych dinozaurów jest możliwe?...
Trochę to niepokojące, że ktoś w ogóle myśli o hodowli prawdziwych dinozaurów... (Fot. Getty Images)
Niedzielna wycieczka do parku, po którym przechadzają się żywe dinozaury? Zdaniem Maksa Hodaka, który wspólnie z Elonem Muskiem współtworzy firmę Neuralink, będzie to możliwe już za 15 lat. I nie będą to odtworzone prez specjalistów od genetyki gady sprzed milionów lat, ale całkiem nowe gatunki.
Reklama

"Prawdopodobnie moglibyśmy zbudować Park Jurajski, gdybyśmy chcieli"' – zapowiedział w zaskakującym wpisie na Twitterze Max Hodak, bliski współpracownik Elona Muska, współtwórca firmy Neuralink. Nie miał na myśli parku rozrywki z elektronicznymi dinozaurami, ale żywe zwierzęta. Do tego całkiem nowe. "Nie byłyby to genetycznie autentyczne dinozaury, ale… 15 lat hodowli i inżynierii może zaowocować nowymi, egzotycznymi gatunkami" – dodał w swoim wpisie na Twitterze Max Hodak.

Hodak nie wyjawił szczegółów swojego pomysłu na temat nowych gatunków dinozaurów, podkreślił jednak, że stworzenie ich mogłoby zwiększyć różnorodność w świecie zwierząt. "Bioróżnorodność jest zdecydowanie cenna, ochrona gatunków jest ważna i ma sens. Ale dlaczego mamy się na tym zatrzymać. Dlaczego nie spróbujemy świadomie stworzyć nowej różnorodności?"- napisał.

Pozostaje mieć nadzieję, że Hodak ma w pamięci wydarzenia z wydanej w 1990 roku powieści "Park Jurajski" Michaela Crichtona, którą w 1993 roku przeniósł na ekranie Steven Spielberg. I że jeśli jednak postanowi zrealizować ten pomysł, to zrobi wszystko, żeby Crichton nie okazał się prorokiem. 

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 11.05.2021
GBP 5.3050 złEUR 4.5628 złUSD 3.7514 złCHF 4.1592 zł
Reklama

Sport


Reklama
Reklama