Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Wygrała na loterii, teraz musi wszystko oddać

Wygrała na loterii, teraz musi wszystko oddać
Kobieta będzie musiał zwrócić wszystkie wygrane pieniądze, powiększone o 1000 euro grzywny. (Fot. Thinkstock)
Mieszkanka hiszpańskiego miasta Lugo została zobowiązana przez sąd do zwrotu ponad 320 tys. euro, jakie wygrała na świątecznej loterii Gordo. Według wymiaru sprawiedliwości, kobieta miała sobie przywłaszczyć szczęśliwy kupon.
Reklama

Do zdarzenia doszło zimą 2014 r. Według sądu, Rosalia F. znalazła szczęśliwy kupon, który zgubiła inna kobieta. Po ogłoszeniu rezultatu loterii mieszkanka Lugo zgłosiła się po odbiór nagrody w wysokości ponad 320 tys. euro.

Kiedy na jaw wyszło, że prawdziwą właścicielką szczęśliwego losu jest inna osoba, 67-letnia kobieta wydała wszystkie środki na remont domu oraz należącej do niej restauracji. Twierdzi, że nie ma pieniędzy, które sąd nakazał jej zwrócić.

"Nic złego nie zrobiłam. To ja jestem prawowitym zwycięzcą konkursu. Całe to zamieszanie doprowadziło mnie tymczasem do depresji" - twierdziła przed ogłoszeniem werdyktu Rosalia F.

Hiszpański sąd nie dał wiary tłumaczeniom kobiety. Nie dość, że nakazał jej zwrot pełnej kwoty wygranej na loterii, to orzekł jeszcze karę ponad 1000 euro.

Kontrowersyjne zdarzenia związane z grami losowymi zdarzają się również po drugiej stronie granicy, w Portugalii. W sierpniu 2012 r. właściciel baru z miasteczka Lourinha oraz mieszkaniec Trofy zostali milionerami na kilka minut. Fortuny pozbawiła ich telewizyjna pomyłka.

Według pierwszego zaprezentowanego przez portugalską telewizję TVI losowania loterii Euromilhoes, Antonio Simao prawidłowo skreślił wszystkie liczby. Skakał z radości po uświadomieniu sobie, że wygrał prawie 200 mln euro.

Radość zwycięzcy, 58-letniego wówczas właściciela baru, nie trwała jednak długo. Po kilku minutach stacja TVI poinformowała, że przez pomyłkę zaprezentowała archiwalne nagranie. Niebawem nadano aktualne losowanie, którego liczby różniły się od wyniku przedstawionej wcześniej gry losowej.

O braku szczęścia mógł też mówić inny Portugalczyk, 38-letni mieszkaniec Trofy. Wytypowane przez niego liczby również zgadzały się tylko z pierwszym wyemitowanym w telewizji losowaniem.

Komentarze


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 21.08.2018
GBP 4.795 złEUR 4.310 złUSD 3.737 złCHF 3.785 zł

Sport


Reklama