Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

UK: Pięciu mężczyzn usłyszało zarzuty ws. wrogich działań na rzecz Rosji

UK: Pięciu mężczyzn usłyszało zarzuty ws. wrogich działań na rzecz Rosji
Szef londyńskiej policji antyterrorystycznej Dominic Murphy oświadczył, że zatwierdzone przez prokuraturę zarzuty są "nadzwyczaj poważne". (Fot. Getty Images)
Brytyjska policja poinformowała dzisiaj, że pięciu mężczyznom postawiono zarzuty dotyczące wrogiej działalności na korzyść Rosji. Dwóch z nich to obywatele brytyjscy. Wszyscy staną przed sądem 10 maja.
Reklama
Reklama

Wobec 20-letniego Brytyjczyka Dylana Earla wysunięto zarzuty dotyczące "działalności mającej prawdopodobnie przynieść korzyść Rosji". Kolejny zarzut dotyczy podpalenia.

Earl miał werbować inne osoby, by dokonały podpalenia nieruchomości komercyjnej znajdującej się w Londynie, a powiązanej z Ukrainą.

Zarzuty dotyczące podpalenia usłyszeli również: 60-letni Paul English i 21-letni Nii Kojo Menash. 22-letni Jake Reeves został oskarżony o to, że zgodził się przyjąć korzyść materialną od zagranicznego wywiadu, a także o podpalenie.

Zarzuty wobec 22-letniego Dmitrijusa Paulauskasa dotyczą nieujawnienia informacji o aktach terroru.

Szef londyńskiej policji antyterrorystycznej Dominic Murphy oświadczył, że zatwierdzone przez prokuraturę zarzuty są "nadzwyczaj poważne".

Podkreślił, że jest to pierwszy przypadek, gdy zarzuty postawiono na mocy ustawy o bezpieczeństwie narodowym z 2023 roku (National Security Act), która uwzględnia nowe przestępstwa związane ze szpiegostwem i sabotażem.

Czytaj więcej:

"Financial Times": Rosja wznowiła wojnę szpiegów z Zachodem

Parlamentarny researcher oskarżony o szpiegowanie dla Chin

Niepokojące doniesienia "The Sun": Rosja zakłóca sygnały GPS w lotach pasażerskich nad Europą

  Komentarze
  • AL
   27 kwietnia, 13:23

   Ciekawe, kiedy opublikują dokumentację wpływu Rosji na referendum Brexitu i wybory. Wtedy Farag, Bo Jo i jeszcze paru pójdzie siedzieć.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 24.07.2024
  GBP 5.0939 złEUR 4.2796 złUSD 3.9498 złCHF 4.4410 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama