Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Wrocław: Pobito gitarowy rekord Guinnessa

Wrocław: Pobito gitarowy rekord Guinnessa
W biciu rekordu udział wzięło aż 7 423 gitar! (Fot. Facebook/Gitarowy Rekord Guinnessa)
Zgromadzonym wczoraj na wrocławskim Rynku fanom gitarowego grania udało się pobić ustanowiony w 2018 r. gitarowy rekord Guinnessa. Utwór Hey Joe zagrało wspólnie 7 423 gitarzystów, o 12 więcej niż rok temu.
Reklama

Próba ustanowienia gitarowego rekordu Guinnessa odbywa się we Wrocławiu już 17. raz. Miłośnicy gitarowego grania spotykają się w tym mieście co roku, aby wraz z zaproszonymi muzykami zagrać utwór Jimiego Hendrixa "Hey Joe".

Gitarzyści gromadzili się na wrocławskim Rynku od rana. Próba bicia rekordu odbyła się po godzinie 16.00. Wyniki przekazali ze sceny prezydent Wrocławia Jacek Sutryk i pomysłodawca imprezy muzyk Leszek Cichoński. "Mamy kolejny rekord – 7 423 gitary, to tylko o 12 gitar więcej niż w ubiegłym roku. Dziękuję wam. Będziemy się spotykać co roku po to, żeby w imię Jimiego łączyć się przez muzykę" – przekazał Cichoński do uczestników wydarzenia.

Wrocław trafił na usta całego świata za sprawą swojego rekordu. (Fot. Facebook/Gitarowy Rekord Guinnessa)

Na bicie gitarowego rekordu Guinnessa co roku zapraszane są gwiazdy muzyki rockowej z Polski i z zagranicy. Od rana na Rynku trwały próby i koncerty. W tym roku razem z tysiącami gitarzystów zagrali m.in. muzycy zespołu Slade, Jennifer Batter, Stan Skibby, Jussi "Amen" Sydanmaa z zespołu Lordi i Leszek Możdżer.

W hołdzie dla Ryszarda Riedla wykonano także przebój zespołu Dżem "W życiu piękne są tylko chwile" z udziałem syna artysty – Sebastiana.

Wydarzeniu towarzyszy wieczorny Koncert Gwiazd na Pergoli przy Hali Stulecia, który rozpocznie wrocławski festiwal 3-Majówka. Podczas trzydniowej imprezy wystąpią m.in. Napalm Death, Slade, Therion, Nocny Kochanek, Organek, Mela Koteluk, The Dumplings, Pidżama Porno, Krzysztof Zalewski i Kult.

Pierwsza edycja wrocławskiej imprezy odbyła się w 2003 r. Zgromadziła 588 gitarzystów.

W tym roku inicjatywę wsparli również - po raz pierwszy - gitarzyści z Londynu.

 

Komentarze


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 20.09.2019
GBP 4.928 złEUR 4.344 złUSD 3.932 złCHF 3.967 zł

Sport


Reklama