Menu

Wolisz świeże ryby? Mrożone mogą być bardziej wartościowe

Wolisz świeże ryby? Mrożone mogą być bardziej wartościowe
Mrożone ryby zdrowsze niż świeże?... (Fot. PAP/Marcin Bielecki)
Mrożenie żywności jest niczym 'przycisk pauzy', który pozwala zachować świeżość produktów i ich witaminy oraz składniki odżywcze. Dotyczy to również ryb i owoców morza. Okazuje się, że te mrożone mogą być nawet bardziej wartościowe.
Reklama

Wspaniałą możliwością jest kupowanie świeżych ryb i owoców morza od rybaków. Tyle że taka szansa stanowi raczej wyjątek niż regułę. Czy warto się martwić brakiem dostępu do świeżych łowów? Niekoniecznie.

"Ryby mogą być jeszcze bardziej pożywne, gdy są zamrożone" – tłumaczy dietetyk Tracy Lockwood Beckerman. Wyjaśnia, że ryby i owoce morza są zamrażane niemal natychmiast po złowieniu, co pozwala zachować maksymalne wartości odżywcze. Mrożenie zapobiega również wzrostowi i rozwojowi bakterii, co zwiększa bezpieczeństwo żywności.

Ponadto kupowanie mrożonych owoców morza i ryb jest korzystne dla środowiska, bo zmniejsza potencjał marnowania żywności. Dodatkowo możemy zyskać dobrą jakość produktu w atrakcyjnej cenie. Jednak przy ich zakupie warto zwrócić uwagę na kilka szczegółów.

Po pierwsze należy przyjrzeć się dokładnie opakowaniu, aby upewnić się, że nie jest podarte ani w żaden sposób naruszone. Dodatkowo należy zwrócić uwagę na szron wewnątrz opakowania lub kryształki lodu, plamy lub przebarwienia na samej rybie – to są kwestie, które powinny wzbudzić nasze wątpliwości i podejrzenia co do jakości produktu. Lampką alarmową jest również płyn wewnątrz opakowania, co sugeruje częściowe rozmrożenie.

Komentarze
  • Ciekawe
    26 września, 09:01

    co na to Magda Gessler

Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Najnowsze wiadomości

Waluty


Kurs NBP z dnia 22.10.2020
GBP 5.077 złEUR 4.588 złUSD 3.873 złCHF 4.271 zł

Sport


Sport

Reklama