Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Viola Davis jako Michelle Obama w nowym serialu

Viola Davis jako Michelle Obama w nowym serialu
Czy Viola Davis (po prawej) sprawdzi się w roli Michelle Obamy (po lewej)? (Fot. Getty Images)
Zdobywczyni Oscara, Viola Davis, wcieli się w postać Michelle Obamy w serialu 'Pierwsze damy'. Aktorka będzie również producentem wykonawczym serii emitowanej na Showtime.
Reklama

"Pierwsze damy" to wgląd w życie osobiste pierwszych dam Ameryki. Pierwszy sezon skupi się na Michelle Obamie, Eleanor Roosevelt i Betty Ford. Autorem scenariusza jest Aaron Cooley. Tłem dla serialu będzie wschodnie skrzydło Białego Domu, które zajmuje pierwsza dama i jej personel. Serial ma ujawnić, jak wiele decyzji zapadło właśnie w tym miejscu.

Dla Davis to wyjątkowa rola, gdyż obie panie przyjaźnią się od lat. W 2017 roku Davis złożyła hołd Obamie na Facebooku wraz z ich zdjęciem i słowami: "Obyś nadal świeciła światłem i wpływała na przyszłe pokolenia".

Viola Davis należy do grona najbardziej cenionych aktorek, nawet jeśli na ekranie pojawia się jedynie w rolach drugoplanowych. W 2007 roku wystąpiła w filmie "Noce w Rodanthe" u boku Richarda Gere'a oraz Diane Lane.

Jej następny film "Wątpliwość", gdzie Davis zagrała z Meryl Streep, Philipem Seymourem Hoffmanem i Amy Adams został bardzo wysoko oceniony przez krytykę, a sama Davis została nominowana do Oscara i Złotego Globu jako najlepsza aktorka drugoplanowa. Otrzymała również dwie nominacje do nagrody Gildii Aktorów Ekranowych: jako najlepsza aktorka drugoplanowa i najlepszy zespół aktorski w filmie.

Viola Davis uznawana jest za jedną z bardzo utalentowanych aktorek. (Fot. Getty Images)

Niewątpliwie przełomową kreacją była ta, którą Davis stworzyła w filmie "Służące". Filmowa adaptacja bestsellerowej powieści pod tym samym tytule, przyniosła jej nominację do Złotego Globu oraz Oscara. Jednak złotą statuetkę przyniosła jej dopiero drugoplanowa rola w filmie "Płoty". 

 

Komentarze


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 13.09.2019
GBP 4.870 złEUR 4.340 złUSD 3.912 złCHF 3.961 zł

Sport


Reklama