Menu

Turystom pomyliły się... Ateny!

Turystom pomyliły się... Ateny!
Ich celem była stolica i największe miasto Grecji. (Fot. Getty Images)
Troje turystów z Kolumbii, zamiast do Aten w Grecji, trafiło do miasteczka Atena Lucana koło Salerno na południu Włoch. Opisana przez prasę komedia pomyłek zaczęła się, gdy w Neapolu turyści zobaczyli autobus jadący do miejscowości Atena i do niego wsiedli.
Reklama

Założone 2 400 lat temu miasteczko Atena Lucana ma wprawdzie greckie korzenie, ale tylko to łączy je z Grecją. Aby dojechać stamtąd do Aten, potrzeba co najmniej 18 godzin, a podróż obejmuje przeprawę promem.

Tego najwyraźniej nie wiedziało troje trzydziestolatków, którzy przylecieli z Ameryki Południowej do Neapolu. Mężczyzna z narzeczoną i jej przyjaciółką zamierzali dostać się do Aten, gdzie zarezerwowali hotel. Turyści po wylądowaniu w Neapolu myśleli, że już dolecieli do greckiej stolicy. Po wyjściu z lotniska doszli na pętlę autobusową, gdzie zobaczyli pojazd z tabliczką "Atena". Wsiedli do jednego z pojazdów, ale nie wiedzieli, że jechał on do pobliskiej, liczącej niespełna trzy tysiące mieszkańców miejscowości Atena Lucana, a nie pod Akropol.

Turyści omyłkowo "wylądowali" w niewielkim włoskim miasteczku. (Fot. Getty Images)

Tak znaleźli się w małym miasteczku w prowincji Salerno. Wieczorem stanęli przed lokalnym barem, gdzie ich dziwnym zachowaniem zainteresowało się dwóch mężczyzn. Jak przyznali, początkowo myśleli, że przybysze mówiący wyłącznie po hiszpańsku przyjechali specjalnie na odbywający się w barze wieczór muzyki latynoskiej. Oni powtarzali jednak cały czas "Ateny, Ateny" - relacjonowali mężczyźni, którzy pomogli turystom, nazwanym przez gazetę "najbardziej zagubionymi w historii". Kiedy pokazali mapę greckiej stolicy, stało się jasne, że nie dojechali tam, gdzie zamierzali.

Kiedy udało się wyjaśnić Kolumbijczykom, gdzie trafili, mężczyzna zamarł, jedna z kobiet niemal zemdlała, zanosząc się od płaczu, a druga dostała ataku śmiechu. "Pokazaliśmy im mapę Atena Lucana i regionu Kampania. Kazaliśmy im usiąść, bo z wrażenia nie byli w stanie ustać na nogach" - dodał młody Włoch.

Kiedy turyści doszli do siebie, zostali odprowadzeni na dworzec autobusowy. Tam kupili bilety do Rzymu.

Włoski media dodają, że następny kryzys przeżyli, gdy sprawdzili, że za bilety lotnicze do Aten muszą zapłacić 700 euro. "Byli w takim stanie, że nie pomyśleliśmy o tym, by zrobić sobie z nimi pamiątkowe selfie" - przyznał rozmówca jednej z gazet.

Reklama
Reklama

Najnowsze wiadomości

Waluty


Kurs NBP z dnia 01.06.2020
GBP 4.922 złEUR 4.420 złUSD 3.968 złCHF 4.140 zł

Sport


Sport

Reklama