Menu

Ta substancja potrafi zdziałać cuda dla zdrowia

Ta substancja potrafi zdziałać cuda dla zdrowia
Zalety ziemi okrzemkowej podkreslają naukowcy z całego świata. (Fot. Thinkstock)
Leczy trądzik, usuwa opuchliznę, reguluje gospodarkę hormonalną: krzem - pierwiastek życia.
Reklama

Dzięki odtruciu organizmu i dostarczeniu ważnego dla nas krzemu znacznie poprawią nam się włosy, paznokcie, ureguluje się gospodarka hormonalna, znikną opuchlizny. Odczuwać będziemy poprawę stanu wiązadeł i chrząstek. Znikną zaparcia, poprawi się stan kości - krzem ma bowiem wpływ na wchłanianie wapnia do kości. Skóra wypięknieje (krzem ma wpływ na przyswajalność kolagenu) - znikną niedoskonałości, trądzik, wypryski, stany ropne - uważa dr Krzysztof Krupka, autor książki "Krzem. Pierwiastek życia".

Ponadto krzem przeciwdziała próchnicy. Dzięki niemu obniżymy ciśnienie i poziom złego cholesterolu. Działa też przeciwzapalnie, poprawia funkcjonowanie układu immunologicznego.

Ziemia okrzemkowa, czyli diatomit jest skałą organogeniczną powstającą podczas przebiegu procesów fizjologicznych w organizmach, powstałą z pancerzyków jednokomórkowych glonów, czyli okrzemek.

Z jej cudownymi właściwościami naukowcy wiążą duże nadzieje. Gdybyśmy poddali te substancje analizie pod mikroskopem zobaczymy nieregularne kształty przypominające rureczki i cylinderki o bardzo silnym ujemnym ładunku elektrycznym, dzięki czemu mają silne cechy przyciągające cząsteczki chemiczne. Właśnie, dlatego ziemia okrzemkowa działa silnie oczyszczająco organizm z zalegających toksyn, resztek pokarmowych, grzybów pleśni i metali ciężkich. Równocześnie jest najlepsza formą przyswajania przez organizm krzemu.

"Zdecydowałem się napisać książkę o krzemie, dlatego że jest to pierwiastek trochę inny niż wszystkie mi znane. Przez wiele lat badałem wpływ pierwiastków na zdrowie i choroby ludzi często zastanawiałem się, dlaczego tego najbardziej rozpowszechnionego pierwiastek na Ziemi brakuje nam, ludziom " - przekazał autor książki "Krzem. Pierwiastek życia" dr. Krzysztof Krupka.

Bez tego bardzo ważnego pierwiastka nasz organizm nie funkcjonuje właściwie. Jego prawidłowy poziom ważny jest przy zachowaniu funkcji organizmu. W chorobach serca, miażdżycy czy prawidłowym funkcjonowaniu hemoglobiny. Stoi na straży naszej odporności. Jest budulcem włosów i paznokci i ma wpływ na powstrzymywanie procesów miażdżycowych. Przez swoje właściwości oczyszczające reguluje nasz metabolizm i wpływa na przemianę materii. Dzięki temu wspomaga oczyszczanie, odchudzanie i detoksykację organizmu. Już po kilku miesiącach stosowania stan jelit znacznie się poprawi i pozbędziemy się złogów, które mają niekorzystny wpływ na układ trawienny - uważa dr Krupka.

Przy pierwszym stosowaniu ziemi okrzemkowej należy zachować umiar i stosować się do zaleceń, aby nie używać zbyt dużo preparatu w codziennej diecie. Zaczynamy od 1 łyżeczki i z czasem zwiększamy do 2 łyżeczek dziennie, które mieszamy z wodą lub sokiem. Ziemia okrzemkowa smakiem przypomina kredę. Pamiętajmy, aby zawsze stosować ziemię okrzemkowa spożywczą.

Reklama
Reklama

Najnowsze wiadomości

Waluty


Kurs NBP z dnia 29.09.2020
GBP 5.052 złEUR 4.583 złUSD 3.923 złCHF 4.250 zł

Sport


Sport

Reklama