Menu

Szczodra Angelina Jolie...

Szczodra Angelina Jolie...
Gwiazda od lat wspiera rozmaite organizacje charytatywne, odwiedza obozy dla uchodźców, bierze udział w misjach humanitarnych... (Fot. Getty Images)
Znana z działalności filantropijnej gwiazda kina postanowiła wesprzeć organizację walczącą z ubóstwem wśród dzieci. Zwłaszcza tych, które ucierpiały w związku z zamknięciem szkół spowodowanym pandemią koronawirusa.
Reklama

Angelina Jolie znana jest nie tylko z ról w bijących rekordy popularności produkcjach, ale także działalności filantropijnej. Gwiazda "Przerwanej lekcji muzyki”, "Czarownicy” i "Tomb Raider” od lat wspiera rozmaite organizacje charytatywne, odwiedza obozy dla uchodźców, bierze udział w misjach humanitarnych. Jest również ambasadorką dobrej woli Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych do spraw Uchodźców.

W związku z pandemią koronawirusa, aktorka postanowiła po raz kolejny wesprzeć potrzebujących. Tym razem niesie pomoc ubogim dzieciom, które ucierpiały w wyniku zamknięcia szkół.

Angelina z córkami: Shiloh i Zaharą. (Fot. Getty Images)

Laureatka Oscara przekazała milion dolarów na rzecz organizacji No Kid Hungry walczącej z niedożywieniem dzieci pochodzących z nieuprzywilejowanych rodzin.

"Ponad miliard dzieci na całym świecie nie chodzi obecnie do szkół z powodu pandemii koronawirusa. Dla wielu z nich posiłki, które otrzymywały w szkołach, to podstawa wyżywienia – w samej Ameryce są to 22 miliony dzieci. No Kid Hungry podejmuje zdecydowane wysiłki, aby dotrzeć do jak największej liczby takich dzieci i im pomóc” – wyjaśniła Jolie w oświadczeniu dla organizacji.

Z Bradem Pittem, z którym rozstała się w 2016 roku, założyła fundację wspierającą potrzebujące pomocy dzieci. (Fot. Getty Images)

Gwiazda od lat zaangażowana jest w działalność charytatywną. W 2003 roku wraz z ówczesnym mężem Bradem Pittem założyli Fundację Maddox Jolie-Pitt Foundation, którą nazwali na cześć ich najstarszego syna Maddoxa. Pochodzący z Kambodży chłopiec został adoptowany przez Jolie w 2002 roku. Organizacja Jolie i Pitta finansuje 10 kambodżańskich szkół, a sama aktorka oprócz tego wspiera szkoły dla dziewcząt w Afganistanie i Kenii.

W ostatnim czasie w pomoc dla ubogich dzieci zaangażowały się także m.in. Jennifer Garner i Amy Adams. W zeszłym tygodniu zainicjowały zbiórkę pieniędzy, zachęcając do przekazywania darowizn na rzecz dwóch organizacji charytatywnych – wspieranej przez Angelinę Jolie No Kid Hungry oraz Save The Children. Na apel aktorek o niesienie pomocy najuboższym odpowiedziały już inne gwiazdy – Camila Cabello, Lupita Nyong'o, Brie Larson, Noah Centineo i Beanie Feldstein.

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Najnowsze wiadomości

Waluty


Kurs NBP z dnia 29.05.2020
GBP 4.921 złEUR 4.450 złUSD 4.003 złCHF 4.162 zł

Sport


Sport

Reklama