Menu

Szalone reakcje na zdobycie Oscara

Szalone reakcje na zdobycie Oscara
Halle Berry nie mogła wydusić słowa, kiedy w 2002 r. Akademia uhonorowała ja za główną rolę w dramacie "Czekając na wyrok". (Fot. Getty Images)
Adrien Brody, Halle Berry, Roberto Benigni czy Jack Palance - ci aktorzy, odbierając Oscara, nie ograniczyli się do zdawkowych podziękowań. Ich reakcje na nagrodę Akademii Filmowej bawiły albo szokowały.
Reklama

Jack Palance, uhonorowany przez Akademię w 1992 r. za drugoplanową rolę w komedii "Sułtani westernu" (1991), odbierając Oscara chciał udowodnić, że wciąż jest w dobrej formie: wykonał na scenie kilka pompek na jednej ręce. Jakby tego było mało, w przemówieniu opowiedział kilka sprośnych dowcipów oraz nie szczędził uszczypliwości Billy’emu Crystalowi, koledze z planu, a jednocześnie prowadzącemu galę.

Wyjątkowo żywiołową reakcję na Oscara zaprezentował Włoch Roberto Benigni, reżyser filmu "Życie jest piękne" i odtwórca głównej roli w tym filmie. Podczas gali w 1999 r. Beningni zgarnął dwie statuetki, w kategoriach najlepszy obraz nieanglojęzyczny i aktor pierwszoplanowy. Włoch z radości wskakiwał na oparcia krzeseł, krzyczał, a wreszcie wbiegł na scenę, by uściskać Sophię Loren, która chwilę przed tym ogłosiła przyznanie mu nagrody. Po odebraniu drugiej statuetki stwierdził: "Wyczerpałem już cały zapas swojej angielszczyzny"

.Wybuchem płaczu zareagowała na statuetkę z kolei Halle Berry, którą w 2002 r. Akademia uhonorowała za główną rolę w dramacie "Czekając na wyrok". Odbierając Oscara, Berry - wyglądająca na zszokowaną, powtarzająca co chwilę "O, mój Boże" - długo nie mogła złapać tchu i wykrztusić słów podziękowania.

Rok później publiczność podczas ceremonii Oscarów znów oglądała ciekawe zdarzenie z udziałem Berry. Aktorka była namiętnie całowana na scenie przez Adriena Brody'ego, który przyjmował wtedy swoją statuetkę za główną rolę w "Pianiście" Romana Polańskiego.

Czy podczas tegorocznego rozdania, ktoś zachowa się w równie szalony sposób lub niczym Jennifer Lawrence w 2013 roku przewróci się w drodze po Oscara? Przekonamy się już w niedzielną noc. Mając przy tym nadzieję, że nie powtórzy się historia, jaką z niechęcią wspomina Rami Malek. Aktor po odebraniu Oscara spadł ze sceny. Potrzebna była pomoc sanitariuszy.

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 02.04.2020
GBP 5.207 złEUR 4.577 złUSD 4.192 złCHF 4.332 zł

Sport


Reklama