Menu

Sukces, przyjaźń, zdrada: Londyńska premiera filmu o zespole Republika

Sukces, przyjaźń, zdrada: Londyńska premiera filmu o zespole Republika
Film Ryszarda Kruka (na zdj.) można obejrzeć już w sobotę w londyńskim POSK-u. (Fot. POSK)
'To historia tworzenia legendarnych przebojów w atmosferze sukcesu i przyjaźni, ale także konfliktów i zdrady' - wyznaje Ryszard Kruk, reżyser filmu 'Republika. Narodziny Legendy', którego brytyjska premiera odbędzie się w sobotę, 9 listopada w Kinie POSK w Londynie.
Reklama

Co jest tematem filmu?

Ryszard Kruk: Film opowiada o początkach zespołu Republika - jednej z najlepszych i najpopularniejszych grup rockowych w Polsce. To historia tworzenia legendarnych przebojów, w atmosferze sukcesu i przyjaźni, ale także konfliktów i zdrady. To nie tylko dokument muzyczny, to uniwersalna historia o życiu, o źródłach sukcesu i jego cenie.

Kto występuje w filmie?

- Osoby ważne, wręcz kluczowe dla tej historii, a praktycznie nieobecne do tej pory w mediach. Występują muzycy zespołu - Paweł Kuczyński i Sławek Ciesielski, a także menedżer i twórca słynnego loga i całej czarno-białej koncepcji zespołu - Andrzeja Ludew.

Bardzo ważną postacią jest Anna Skrobiszewska - zagorzała fanka, a później żona i muza Grzegorza Ciechowskiego. W filmie pojawia się zresztą sam Grzegorz Ciechowski - twórca i mózg zespołu.

Występuje czołowy polski pianista jazzowy Bogdan Hołownia, zwany mistrzem harmonii, który dokonuje analiz muzycznych utworów Republiki i na żywo improwizuje na pianinie.

W dziele występują jeszcze inni artyści i przyjaciele muzyków Republiki: Andrzej 'Kobra' Kraiński (Kobranocka), Tomek Lipiński (Brygada Kryzys, Tilt), Grzegorz "Butelka" Kopcewicz (SS20, Butelka), Zbigniew Ostrowski (Pr. III Polskie Radio), Waldek Rudziecki (Klub Od Nowa). Opowiadają o próbach, koncertach, o tym ile sztuka czwórki z Torunia wniosła do ich życia. 

Czym film może zaskoczyć widza?

 - Udało mi się dotrzeć i pozyskać niepublikowane dotąd nagrania oraz zdjęcia, do których nie dotarły nawet duże koncerny medialne wydające książki o Republice. Bardzo ciekawe są prapoczątki zespołu działającego jeszcze pod nazwą Res Publica i grającego zupełnie inną muzykę. Po raz pierwszy przed kamerą staje też gitarzysta i współtwórca tego zespołu Zbigniew Ruciński. Film ma ciekawą konstrukcję i nieoczywiste zakończenie. Jest, co podkreślają widzowie, ciekawy i prawdziwy.   

Kiedy i gdzie można obejrzeć film?

 - 9 listopada (w sobotę) o godz. 15:00 w POSK odbędzie się londyńska premiera filmu, na którą wszystkich serdecznie zapraszam. Po seansie zapraszam widzów na spotkanie i rozmowę, gdzie chętnie odpowiem na wszystkie pytania związane z filmem i Republiką. W Polsce film emitowany jest w CANAL+, obok najlepszych filmów fabularnych i dokumentalnych z całego świata. 

Londynek.net jest patronem medialnym kina POSK. Więcej informacji dotyczących londyńskiej premiery filmu "Republika. Narodziny legendy" znajduje się w dziale Wydarzenia.

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Najnowsze wiadomości

Waluty


Kurs NBP z dnia 07.08.2020
GBP 4.888 złEUR 4.414 złUSD 3.730 złCHF 4.086 zł

Sport


Sport

Reklama