Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

"Słodziak" z Australii

"Słodziak" z Australii
Jak ich nie kochać?! (Fot. Getty Images)
Najsłodsze zwierzę na świecie albo najszczęśliwsze - tak określa się kuokę, gatunek ssaka z rodziny kangurowatych, który jest jednym z symboli Australii. Kuoki nie boją się ludzi i bardzo chętnie pozują do zdjęć. Instagram roi się od selfies robionych z tymi słodziakami.
Reklama

Kuoki spotkać można tylko w tropikalnych lasach południowo-zachodniej Australii - w części kontynentalnej oraz na wyspach Rottnest i Bald. Te torbacze osiągają długość do pół metra i ważą 3, 4 kilogramy. Mają długie i gęste brązowe futro. Wyglądają jak miniaturki kangurów.

Najbardziej aktywne są w nocy, ale można je też spotkać w dzień, o czym świadczą tysiące zdjęć, jakie kuokom robią turyści. Są śmiałe w stosunku do ludzi. Zachowują się jak rasowi modele - pozując do selfies mają uśmiechnięte pyszczki. Wystarczy w Instagram wpisać "quokka selfies", a prawie każdemu poprawi się humor.

Formalnie kuoki znajdują się pod ochroną, nie wolno ich karmić ani dotykać. Za interakcje z torbaczem grozi mandat w wysokości 300 dolarów australijskich.

Europejscy podróżnicy odkryli kuokę w połowie XVII w. Holenderski kapitan, który po raz pierwszy je opisał, Willem de Vlamingh, wziął je za ogromne szczury. Wyspę, na której spotkał intrygujące stworzenia, nazwał "Rotte nest", czyli "Gniazdem szczurów". 

Zwierzaki są bardzo śmiałe w stosunku do ludzi. (Fot. Getty Images)

 

Komentarze


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 14.10.2019
GBP 4.900 złEUR 4.297 złUSD 3.896 złCHF 3.910 zł

Sport


Reklama