Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Siłownia dla mózgu?

Siłownia dla mózgu?
Warto regularnie ćwiczyć swój mózg! (Fot. Getty Images)
Siłownia, w której zamiast wylewania siódmych potów trenujesz kreatywność i ćwiczysz mózg - na taki pomysł wpadł James Vogl, założyciel Cerebral Gym. Za sprawą takich pomysłów słowo trening nabiera nowego znaczenia.
Reklama

"Po skończonym treningu z moim trenerem osobistym, zaczęliśmy rozmawiać o jego planach i chęci przebiegnięcia maratonu. Nie mógł się zdecydować, czy wziąć udział w triathlonie lub Ironmanie. Powiedziałem mu, że cały dzień jest na siłowni, zatem taki wyczyn nie byłby dla niego wyzwaniem, zatem dlaczego nie nauczy się chińskiego. Po dwóch tygodniach powiedział mi, że zapisał się na kurs mandaryńskiego. Pomyślałem, że to wspaniałe i zacząłem zastanawiać się nad tym, jak cudownie jest rzucać wyzwania naszemu umysłowi" - wspomina James Vogl.

Jego marzeniem było stworzenie przestrzeni, w której ludzie mogliby korzystać z różnorodnego wachlarza zajęć - od wykładów, przez kursy, ciekawe zajęcia, kontakt ze sztuką, mogli wymieniać doświadczenia, wiedzę, poglądy i uczyć się od siebie. Jak możemy przeczytać na stronie Cerebral Gym, nie chodzi tu o zdobywanie certyfikatów, dyplomów, a zwykłą radość z nabywania nowych umiejętności, stawiania sobie nowych wyzwań, ale również spędzania ze sobą czasu.

"Pomyślałem sobie, że chciałbym pójść gdzieś na siłownię, ale zamiast biegać i podnosić ciężary, zdobywałbym nowe umiejętności. Potem stworzyłem platformę, która miałaby to ułatwić, ale byłaby przyjemniejsza niż typowe zajęcia" - wyjaśnił Vogl.

Cerebral Gym oferuje wykłady, debaty, kursy doszkalające, pokój gier, zajęcia poświęcone medytacji, treningowi uważności, a także zajęcia indywidualne z trenerami, którzy pomogą uczestnikom m.in. poprawić ich pamięć, koncentrację.

 

Komentarze


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 22.05.2019
GBP 4.891 złEUR 4.310 złUSD 3.862 złCHF 3.821 zł

Sport


Reklama