Menu

Roksana Węgiel z nagrodą MTV!

Roksana Węgiel z nagrodą MTV!
Czy młodą Polkę czeka teraz światowa kariera? (Fot. Getty Images)
Młoda piosenkarka Roksana Węgiel została uznana za najlepszego polskiego wokalistę podczas tegorocznej gali MTV Europe Music Awards 2019 w Sewilli. Najlepszym wokalistą został kanadyjski piosenkarz Shawn Mendes. Gala odbyła się wczoraj wieczorem.
Reklama

Dla polskich fanów najważniejszym wyróżnieniem był wybór najlepszego polskiego wokalisty. Nagrodę tę otrzymała 14-letnia Roksana Węgiel. W głosowaniu internetowym młodziutka artystka wyprzedziła m.in. Dawida Podsiadłę, Darię Zawiałow i Sarsę.

Roksana Węgiel podczas gali zaprezentowała się w dopasowanym kombinezonie ze złotej dzianiny, czym zyskała sobie mnóstwo pochwał na forach internetowych.

Najlepszą piosenką wybrano utwór "Bad Guy" Billie Eilish. Ta amerykańska piosenkarka została również wyróżniona za najlepszy debiut.

Nagroda za najlepszy teledysk powędrowała do Taylor Swift za "ME!". Swift nie była obecna na gali, podziękowała fanom w specjalnie nagranym na tę okazję wideo.

Nominowana w aż siedmiu kategoriach Ariana Grande była największą przegraną wieczoru, nie zyskując żadnego wyróżnienia.

Europejskie Nagrody MTV przyznawane są od 1994 r. Tegoroczna gala MTV Europe Music Awards 2019 odbyła się w Sewilli.

Tegoroczna polska laureatka, Roksana Węgiel, pochodząca z Jasła, to zwyciężczyni pierwszej edycji programu TVP2 The Voice Kids w 2018 r. oraz 16. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci w 2018 r. Jest wykonawczynią takich piosenek jak: "Żyj", "Obiecuję", „Anyone I Want to Be”, „Lay Low”, „Dobrze jest, jak jest”. Nagrała album zatytułowany po prostu "Roksana Węgiel". Krążek ten osiągnął status złotej płyty. 

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Najnowsze wiadomości

Waluty


Kurs NBP z dnia 04.08.2020
GBP 4.883 złEUR 4.406 złUSD 3.736 złCHF 4.081 zł

Sport


Sport

Reklama