Menu

Ricky Martin wciąż ma traumę po wywiadzie, którego udzielił 21 lat temu...

Ricky Martin wciąż ma traumę po wywiadzie, którego udzielił 21 lat temu...
Ricky Martin był tak naciskany przez Barbarę Walters, że do tej pory to pamięta... (Fot. PAP/EPA)
Latynoski piosenkarz w 2010 roku dokonał coming outu jako gej. Miał szansę zrobić to już 10 lat wcześniej, gdy Barbara Walters w wywiadzie telewizyjnym zapytała go wprost, jakiej jest orientacji. Ricky Martin nie był wówczas gotowy na wyjawienie swojego sekretu, a wielce krępująca sytuacja, w której postawiła go dziennikarka, jak przyznaje dzisiaj, wywołała u niego zespołu stresu pourazowego.
Reklama

Już w 2000 roku w świecie show-biznesu krążyły plotki, że Ricky Martin jest gejem. Ikona amerykańskiej telewizji, Barbara Walters, która ma na koncie wywiady z wieloma światowymi przywódcami i gwiazdami rozrywki, nie zawahała się poruszyć tej kwestii w rozmowie telewizyjnej, jaką odbyła z piosenkarzem w tymże roku. "Może dać odpór tym plotkom. Może powiedzieć: Tak, jestem gejem, albo nie, nie jestem" – powiedziała do niego na antenie kanału ABC, stawiając go w bardzo kłopotliwej sytuacji. "Barbaro, z jakiegoś powodu po prostu nie mam na to ochoty" - odpowiedział jej Martin.

Do feralnego wywiadu 21 lat później odniósł się na łamach magazynu "People" - tygodnik rozmawiał z Martinem przy okazji obchodów Miesiąca Dumy, który społeczność LGBT celebruje w czerwcu. "Kiedy rzuciła to pytanie, poczułem się dotknięty, ponieważ po prostu nie byłem gotowy do tego, by się ujawnić. Byłem bardzo przestraszony. Mam związany z tym niewielki zespół stresu pourazowego" – przyznał.

Tuż po tym, jak Martin dokonał coming outu (zrobił to za pośrednictwem swojej strony internetowej), Walters przyznała, że jej zachowanie było błędem. "W 2000 roku bardzo mocno naciskałam na Ricky'ego Martina, by przyznał się, czy jest gejem, czy nie. Sposób, w jaki odmówił, sprawił, że wszyscy uznali, że jest. Wielu ludzi twierdzi, że to zniszczyło jego karierę. Kiedy teraz o tym myślę, to czuję, że to było nieodpowiednie pytanie" – stwierdziła dziennikarka w wywiadzie dla gazety "Toronto Star".

To, że Martin wolał pozostać powściągliwy w rozmowie z Walters, nie było tylko związane z tym, że wstydził się przyznać do swojej prawdziwej orientacji - wówczas wciąż jeszcze szukał tego, co daje mu większe spełnienie. "Seksualność to bardzo skomplikowana rzecz. Nic nie jest czarno-białe. Seksualność jest pełna kolorów. Kiedy spotykałem się z kobietami, byłem w nich zakochany. To było właściwe, było piękne. Nie da się udawać chemii – chemia "People".

Piosenkarz od 1995 do 2002 r. był w związku z meksykańską prezenterką telewizyjną Rebeccą de Albą. W 2018 r. wziął ślub z armeńsko-syryjskim malarzem Jwanem Yosefem. Ma dwóch synów bliźniaków i córkę.

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 23.07.2021
GBP 5.3349 złEUR 4.5747 złUSD 3.8851 złCHF 4.2208 zł
Reklama

Sport


Reklama
Reklama