Menu

Poznaj "efekt Bonda"...

Poznaj "efekt Bonda"...
Sean Connery ma akcent, któremu podobno trudno się oprzeć... (Fot. PAP/EPA)
Jeden z globalnych serwisów randkowych wysłał ankiety do tysiąca swoich użytkowników. Poproszono ich o wysłuchanie zdania wypowiedzianego w 20 dialektach języka angielskiego i uszeregowanie ich w skali od 1 do 5 na podstawie różnych cech, w tym atrakcyjności.
Reklama

Wielu z tych, którzy wyróżnili dialekt używany przez mieszkańców stolicy Szkocji, twierdzili, że kojarzy im się z :uprzejmym" głosem Sir Seana Connery'ego, który – urodzony w Fountainbridge, na zachód od centrum Edynburga - wcielił się w rolę Jamesa Bonda w pierwszych pięciu filmach z tej serii. I to właśnie zostało mu najbardziej zapamiętane.

Badacze ujawnili, że akcent edynburski jest pozytywnie przyjmowany we wszystkich grupach wiekowych i utożsamiany z cechami kogoś: uprzejmego, wyrafinowanego, obdarzonego urokiem osobistym, dowcipem i inteligencją. Najmniej atrakcyjny okazał się akcent kornwalijski, kojarzony z brakiem wyrafinowania, choć z dużym poczuciem humoru.

Zdanie, które wykorzystano w teście, traktowało o… pogodzie: "In Britain we can expect rain at any time of the year. While winter is wetter than summer, seasonal differences in rainfall are very small". 

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Najnowsze wiadomości

Waluty


Kurs NBP z dnia 18.09.2020
GBP 4.881 złEUR 4.457 złUSD 3.759 złCHF 4.138 zł

Sport


Sport

Reklama