Menu

Powstanie "Zabójcza broń 5"

Powstanie "Zabójcza broń 5"
Mel Gibson skończył w styczniu 64 lata... (Fot. Getty Images)
To już nie plotki, ale realny projekt. Po ponad dwóch dekadach od premiery 'Zabójczej broni 4' powstanie kolejna część kultowej serii. Wyreżyseruje ją - tak jak wszystkie poprzednie - Richard Donner, a główne role znów zagrają Mel Gibson i Danny Glover.
Reklama

O planie nakręcenia piątej części kultowej serii powiedział w rozmowie z "The Hollywood Reporter" producent Dan Lin. "Usiłujemy zrobić ostatnią część Zabójczej broni. Dick Donner wróci, Mel i Danny są gotowi do pracy, więc wszystko zależy teraz od scenariusza" - zdradził.

Na nową część "Zabójczej broni” fani cyklu czekają od ponad dwudziestu lat. Premiera czwartej odsłony odbyła się w sierpniu 1998 roku.

Richard Donner, który w kwietniu skończy 90 lat, wyreżyserował wszystkie cztery części cyklu, nic więc dziwnego, że to właśnie jemu producent chce powierzyć realizację filmu, który zamknie historię rozpoczętą w 1987 roku.

Richard Donner o swoim pomyśle na fabułę "Zabójczej broni 5" mówił już dwa lata temu. Nazywał ją "śmiertelnym finałem" i zapowiadał, że będzie to "mroczne i emocjonalne" podsumowaniem serii. Nad scenariuszem pracował wtedy Channing Gibson ("Z podniesionym czołem", "Od kołyski aż po grób", "Zabójcza broń 4").

Ówczesne pomysły nie doczekały się realizacji. Dan Lin nie zdradził, czy teraz produkcja wróci do tego, co napisał Channing Gibson, czy też powierzy napisanie scenariusza komuś innemu.

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 02.04.2020
GBP 5.207 złEUR 4.577 złUSD 4.192 złCHF 4.332 zł

Sport


Reklama