Menu

Polacy 50+ przenoszą się z kanapy i idą na spacer...

Polacy 50+ przenoszą się z kanapy i idą na spacer...
Polacy po 50. roku życia coraz częściej prowadzą aktywny tryb życia. (Fot. Thinkstock)
Ferdynand Kiepski nie byłby zadowolony!
Reklama

Co drugi Polak w wieku 50+ twierdzi, że tygodniowo ma do dyspozycji nie więcej niż 40 godzin wolnego czasu. Zazwyczaj jest to średnio 35,5 godzin, czyli ponad pięć godzin dziennie. Z kolei co dziesiąty respondent wskazuje, że nie ma w ogóle czasu wolnego - wynika z badania "Zdrowie i aktywność fizyczna Polaków 50+", przeprowadzonego dla Santander Consumer Banku.

Na co dorośli przeznaczają czas, który mają do dyspozycji? Największą popularnością wśród badanych cieszą się czytanie książek, oglądanie filmów bądź słuchanie muzyki. Taki sposób spędzania wolnego czasu preferuje 65 proc. Polaków w wieku 50+.

Jednak już co trzeci wybiera aktywność fizyczną. To druga najpopularniejsza forma wypoczynku wskazywana przez badanych. Podobny odsetek respondentów (28 proc.) deklaruje, że czas wolny poświęca na pracę na działce lub w ogrodzie.

Jak wynika z badania, wybór formy spędzania wolnego czasu nieznacznie różni się wśród kobiet i mężczyzn. Kobiety częściej czytają książki lub słuchają muzyki - wskazuje na nie 70 proc. pań wobec 57 proc. panów.

Polki bardziej preferują też aktywność na świeżym powietrzu, jak praca na działce lub w ogrodzie. Tę formę odpoczynku wybiera, co trzecia kobieta. Wśród panów odsetek ten wynosi 24 proc.

stylZ kolei aż 33 proc. mężczyzn deklaruje, że w wolnym czasie wybiera aktywność fizyczną oraz uprawia sport. U kobiet jest to nieznacznie mniej - 29 proc. 

 
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 21.10.2019
GBP 4.971 złEUR 4.277 złUSD 3.831 złCHF 3.890 zł

Sport


Reklama