Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Podpowiadamy, w którym mieście spędzisz najszczęśliwszy urlop

Podpowiadamy, w którym mieście spędzisz najszczęśliwszy urlop
Stolica Portugalii - Lizbona - zajęła pierwsze miejsce w rankingu "najszczęśliwszych" destynacji. (Fot. Getty Images)
Nie tylko bajeczne plaże mogą stanowić scenerię udanego wypoczynku. Dla amatorów lata w mieście sporządzono ranking miejsc, które mogą poszczycić się mianem najszczęśliwszych turystycznych destynacji.
Reklama
Reklama

Słynąca z ciepłej, słonecznej pogody, kolorowych, osobliwych budynków, wspaniałego życia nocnego, muzyki Fado i przyjaznych mieszkańców, stolica Portugalii jest jednym z najbardziej malowniczych miast na świecie. Nic dziwnego, że to właśnie Lizbona znalazła się na szczycie rankingu iVisa wskazującego miasta idealne do wakacyjnych wojaży.

W indeksie uwzględniono 40 miast. Każde oceniono pod kątem kilku kryteriów m.in.: liczby słonecznych dni w roku, kosztów pobytu, zadowolenia mieszkańców oraz tego, jak bardzo są przyjaźni.

Na podium, obok Lizbony, która znalazła się na szczycie zestawienia, uplasowały się nie mniej słoneczna i tętniąca życiem Barcelona i Ateny.

Pierwszą piątkę zestawienia zamykają Rzym i Sydney. Miłośników podróży uszczęśliwić mogą również spacery po Madrycie, Toronto czy San Jose. Na uwagę zasługują także Stambuł i Bangkok.

W rankingu znalazła się również stolica Polski. Warszawa uplasowała się na 39. miejscu wyprzedzając Nowy Jork, który zwykle wymieniany jest jako jedna z najpopularniejszych i najchętniej odwiedzanych turystycznych destynacji.

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 09.08.2022
GBP 5.5646 złEUR 4.7021 złUSD 4.5919 złCHF 4.8239 zł
Reklama

Sport


Reklama
Reklama