Menu

Pies podróżował koleją, ale... pomylił kierunki

Pies podróżował koleją, ale... pomylił kierunki
Urodzony podróżnik... (Fot. Getty Images)
Historię psa, który jeździł koleją, znają wszyscy we Włoszech, a także w Polsce - dzięki książce Romana Pisarskiego. Wydarzenie, które skończyło się szczęśliwie, opisały teraz włoskie media. Czworonóg postanowił wrócić pociągiem do domu, ale pomylił kierunki.
Reklama

Pies, który mieszkał ze swym właścicielem w małej miejscowości koło Bolonii, stracił orientację w terenie. W lokalnym pociągu pomogli mu pasażerka i kierownik składu, którzy zauważyli najwyraźniej zagubionego czworonoga błąkającego się po wagonach.

Pociągiem tym podróżował też sierżant karabinierów, który nie był na służbie. Zabrał zwierzaka ze sobą na posterunek. Tam dzięki mikroczipowi wszczepionemu zwierzęciu funkcjonariusz ustalił i odnalazł jego właściciela i oddał mu "pasażera na gapę". Przy okazji udało się wyjaśnić okoliczności jego podróży.

Pies o imieniu Leone przeskoczył przez ogrodzenie domu z gospodarstwem rolnym w Lama di Reno, gdzie mieszka i wyruszył na włóczęgę po okolicy. Wszystko wskazuje na to, że kiedy znacznie oddalił się od domu, postanowił do swojej miejscowości wrócić... pociągiem. Wsiadł jednak nie do tego, który jechał w stronę domu, ale w przeciwną - do Bolonii.

Reklama
Reklama

Najnowsze wiadomości

Waluty


Kurs NBP z dnia 01.06.2020
GBP 4.922 złEUR 4.420 złUSD 3.968 złCHF 4.140 zł

Sport


Sport

Reklama