Menu

Oto najgorętsze elementy męskiej garderoby!

Oto najgorętsze elementy męskiej garderoby!
Hawajskie, wakacyjne koszule podbiły ścianki na całym świecie. (Fot. Getty Images)
Hawajskie koszule i wędkarskie kapelusze - znalazły się na liście najgorętszych elementów męskiej garderoby według Lyst. Jak zauważają eksperci, popyt na letnią, często ekstrawagancką, męską garderobę staje się coraz większy.
Reklama

Hawajska koszula Prady została uznana za trzeci najgorętszy męski produkt w tym kwartale, a nylonowy kapelusz kubełkowy luksusowej włoskiej marki zajmuje szóste miejsce. Stylizacje, momentami przywodzące na myśl film "Las Vegas Parano", okazują się hitem.

"Luksusowe stroje plażowe stają się coraz silniejszą kategorią odzieży męskiej, a popyt na nie rośnie na całym świecie, zarówno pod względem wyszukiwania, jak i sprzedaży" - można przeczytać w raporcie Lyst.

Morgane Le Caer, reporterka ds. analiz mody w Lyst, dodaje, że hawajska koszula rozpoczęła cichy powrót już kilka sezonów temu. "Wraz z kapeluszem kubełkowym, hawajskie koszule zajęły zaszczytne miejsce w wielu kolekcjach na sezon wiosna/lato 2019, korzystając z obecnej fascynacji branży wszystkim tym, co znalazłoby się w garderobie naszych ojców w latach 90." - wyjaśniła na łamach "The Independent" Le Caer.

Raport Lyst odnotowuje ponad 155 tys. wyszukiwań hawajskich koszul w ciągu ostatnich trzech miesięcy, a liczba wyszukiwań tych z logo Prady wzrosła w czerwcu o 36 procent.

Modnie i wygodnie - mężczyźni chętnie decydują się na wakacyjny look. (Fot. Getty Images)

"Domy mody postanowiły przywrócić hawajską koszulę do czołówki mody męskiej. Charakteryzujące się żywymi i odważnymi nadrukami nawiązującymi do natury, modne były nie tylko w latach 90." - opisywała na łamach "Vogue" Jessica Bumpus. Wcześniej, przez pewien czas zostały zesłane do sklepów vintage, gdzie z jednej strony wzbudzały rozbawienie jako jeden z komicznych elementów garderoby, z drugiej zaś przywoływały wspomnienia minionej mody, epoki i ducha letnich wieczorów.

"Uważa się, że koszula hawajska stała się modna w latach 30., kiedy to Amerykanie zaczęli bardzo chętnie wyjeżdżać na Hawaje. Małe sklepy krawieckie zaczęły produkować koszule z lokalnymi nadrukami dla nowej fali klientów. Koszule były również noszone przez Hawajczyków na specjalne okazje" - opisuje Jessica Bumpus.

W latach 80. hawajska koszula przeszła do modowego lamusa. Zapomniana przez branżę odzieżową, została chętnie wykorzystana przez branżę filmową. Wystarczy wspomnieć serial "Magnum" i Toma Sellecka, to jak Al Pacino nosił się w "Człowieku z blizną", Brad Pitt w "Fight Club", Johnny Depp i Benicio Del Toro w "Las Vegas Parano" czy Leonardo DiCaprio w filmie "Romeo i Julia". "Co ciekawe, w filmie koszula hawajska była wyrazem buntu, ucieczki bohaterów, którzy ją nosili" - dodaje dziennikarka.

Reklama
Reklama

Najnowsze wiadomości

Waluty


Kurs NBP z dnia 28.09.2020
GBP 5.012 złEUR 4.550 złUSD 3.908 złCHF 4.216 zł

Sport


Sport

Reklama