Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Ocet jabłkowy: Eliksir hollywoodzkich gwiazd

Ocet jabłkowy: Eliksir hollywoodzkich gwiazd
Ocet jabłkowy potrafi zdziałać cuda! (Fot. Thinkstock)
Wszyscy, którzy śledzą dietetyczne nowinki doskonale wiedzą, że stosowanie octu jabłkowego w diecie pozwala przyspieszyć spadek masy ciała. I choć stał się on popularnym narzędziem do walki z nadwagą, ma on znacznie szersze zastosowanie.
Reklama

Miranda Kerr, Heidi Klum czy Katy Perry przyznają, że jednym z sekretów ich nienagannych sylwetek jest ocet jabłkowy. Uważa się, że ocet jabłkowy pomaga w detoksykacji organizmu poprzez wspomaganie i pobudzanie pracy wątroby. Ponadto dostarcza on organizmowi dużej ilości witamin, minerałów i enzymów. Jest szczególnie bogaty w witaminy z grupy E i potas, zawiera również sód, magnez, żelazo, witaminę A, witaminy z grupy B, C, P i beta-karoten, kwas mlekowy, cytrynowy i octowy.

"Ocet jabłkowy ma właściwości przeciwdrobnoustrojowe, które sprawiają, że nasz przewód pokarmowy jest lepszym 'domem' dla dobrych bakterii i mniej przyjaznym miejscem dla złych bakterii" - wyjaśnia dietetyk Ashley Koff. To sprzyja z kolei lepszemu wchłanianiu się składników odżywczych,

Jednak Koff zauważa, że ocet jabłkowy odgrywa niewielką rolę w prawidłowym trawieniu. Zaznacza, że jest on jedynie środkiem wspomagającym, najważniejsza wciąż jest właściwa, zbilansowana dieta.

"Korzystanie z octu jabłkowego może pomóc, ale nadal konieczne jest zdrowe odżywianie się i prowadzenie zdrowego trybu życia. Jeśli chodzi o zdrowie i dobre samopoczucie nie ma drogi na skróty. Zapewniam, że celebryci, którzy czerpią maksymalne korzyści z octu jabłkowego, dobrze się odżywiają, ćwiczą, zapewniają odpowiednią ilość snu i robią wszystko, aby żyć zdrowo" - dodaje.

Można się pokusić o spożywanie napoju na bazie octu jabłkowego, jednak zdecydowanie lepiej przemycać ten składnik w jedzeniu - jako dodatek do sałatek lub zup.

Ekspert w dziedzinie odżywiania, Dana Kofsky podkreśla, że w detoksie najważniejsze jest dostarczanie składników odżywczych.

"Nasze ciało potrzebuje składników odżywczych, aby wspierać naturalny proces oczyszczania organizmu. Ocet jabłkowy jedynie może wspomóc ten proces. Sama nie jestem zwolenniczką detoksów. Nasze ciało ma wszelkie narzędzia do tego. Stosując zdrową dietę nie potrzebujemy żadnego detoksu. Nie ma cudownego rozwiązania, ani magicznej kapsułki, rozwiązującej wszelkie dolegliwości. Oczywiście ocet jabłkowy może okazać się pomocny, ale podkreślam, nie jest to cudowny eliksir" - zaznacza Kofsky.

Komentarze


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 21.08.2018
GBP 4.795 złEUR 4.310 złUSD 3.737 złCHF 3.785 zł

Sport


Reklama