Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Nowe auta "uratują" Francuzów w Chinach?

Nowe auta
Problemem PSA jest mała lokalna rozpoznawalność marek należących do koncernu. (Fot. Getty Images)
W ciągu 10 miesięcy sprzedaż samochodów francuskiego koncernu motoryzacyjnego PSA na rynku chińskim spadła o ok. 40 proc. Aby odbudować pozycję firma zapowiada wprowadzenie do sprzedaży 18 nowych modeli w ciągu trzech lat, głównie SUV-ów i pojazdów elektrycznych oraz hybrydowych.
Reklama

Do października sprzedaż samochodów PSA w Chinach spadła do ok. 276 tys. pojazdów. Wyników firmy nie poprawiła wydatnie wrześniowa premiera Citroena C5 Aircross. Ze względu na utrzymujące się zainteresowanie chińskich nabywców crossoverami i SUV-ami, PSA chce odbudować swoją pozycję na tamtejszym rynku, wprowadzając do sprzedaży większe pojazdy, takie jak Peugeot 5008, Aircross i zapowiadany DS7 Crossback.

Do 2020 roku na rynek chiński ma trafić 18 nowych modeli samochodów PSA, w tym DS7 Crossback. PSA we współpracy z lokalnym partnerem, firmą Dongfeng pracuje ponadto nad platformą na użytek samochodów elektrycznych i hybrydowych, których produkcja ma się zacząć w 2019 roku. Koncern nie przewiduje na razie wprowadzania na rynek chiński pojazdów Opla.

Przytaczani przez agencję Bloomberg przedstawiciele koncernu podkreślają, że kluczowa jest dla nich dochodowość, a nie liczba sprzedanych pojazdów, w związku z czym nie będą starali się konkurować z tańszymi lokalnymi markami. Mimo to firma nie odnotowała na razie sukcesu w sprzedaży droższych samochodów DS opracowanych wspólnie z innym partnerem - Chongqing China Changan Automobile. W ciągu sześciu miesięcy koncern sprzedał niewiele ponad 3,1 tys. pojazdów DS. Marka ma osiągnąć rentowność dzięki wykorzystaniu zakładów Changan i 250 mln euro inwestycji PSA w opracowanie nowych produktów.

Problemem PSA jest mała lokalna rozpoznawalność marek należących do koncernu - ocenia cytowany przez Bloomberga analityk China Market Research Benjamin Cavender. Jego zdaniem zbudowanie zainteresowania i wzbudzenie zainteresowania nabywców będzie wymagało wielomilionowych inwestycji w punkty sprzedaży i agresywną kampanię marketingową.

W celu zbudowania reputacji PSA w Chinach wyznaczeni zostali lokalni specjaliści ds. marketingu i sprzedaży. Firma zawarła również współpracę z chińskimi celebrytami, takimi jak aktor Wang Kai. Działaniami PSA na rynku chińskim i w Azji Południowowschodniej kieruje od 2016 roku Denis Martin. Firma chce teraz wyznaczyć nowego lokalnego szefa Citroena.

Francuska firma PSA jest właścicielem marek Peugeot, Citroen i DS. Po wykupie Opla/Vauxhalla Europa odpowiada za 70 proc. sprzedaży koncernu. Nadmierne uzależnienie od rynku europejskiego było wcześniej jedną z przyczyn kryzysu PSA, które od bankructwa uratowały w 2014 roku wykup 14 proc. udziałów w koncernie przez Dongfenga oraz strategia wdrożona przez nowego prezesa Carlosa Tavaresa. PSA jest obecne na rynku chińskim od 30 lat.

Komentarze


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 21.08.2018
GBP 4.795 złEUR 4.310 złUSD 3.737 złCHF 3.785 zł

Sport


Reklama