Menu

Nowa książka Baracka Obamy i Bruce'a Springsteena w październiku

Nowa książka Baracka Obamy i Bruce'a Springsteena w październiku
Obama (na zdj. z rodziną) i Springsteen? Okazuje się, że wiele ich łączy... (Fot. Wikimedia)
W październiku ukaże się książka byłego prezydenta USA Baracka Obamy i amerykańskiej gwiazdy rocka Bruce'a Springsteena 'Renegades: Born in the USA', czyli 'Renegaci: urodzeni w USA' - poinformowały wydawnictwo Penguin Random House i firma byłego prezydenta, Obama's Higher Ground.
Reklama

"Renegades" ma być książkową wersją podcastu prowadzonego przez autorów. W internetowych audycjach Obama i Springsteen rozmawiają na różne tematy - od samochodów po sytuację w kraju.

Premiera książki, której egzemplarz ma kosztować 50 dolarów, zapowiedziana jest na 26 października. Mają się w niej znaleźć rzadkie fotografie autorów, rękopisy tekstów piosenek Springsteena czy przemówienia byłego prezydenta z ręcznymi adnotacjami.

"Przez lata odkryliśmy, że mamy podobną wrażliwość dotyczącą pracy, rodziny czy Ameryki. Na swój sposób, Bruce i ja odbywamy równoległą podróż, próbując zrozumieć ten kraj, który dał nam tak wiele" - wyjaśniał Obama.

"To czas na poważne zastanowienie się na tym, kim chcemy być i jaki kraj chcemy pozostawić swoim dzieciom. Czy pozwolimy zniweczyć nasze wysiłki, czy też stawimy czoło niebezpieczeństwom razem, zjednoczeni? W tej książce nie znajdziecie odpowiedzi na te pytania, ale odnajdziecie historię o parze poszukujących, którzy robią co mogą, by stawiać lepsze pytania" - napisał we wstępie do książki Springsteen.

Bruce Springsteen w 2016 roku otrzymał od ówczesnego prezydenta Baracka Obamy Prezydencki Medal Wolności, najwyższe cywilne odznaczenie w USA. 

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 21.09.2021
GBP 5.3827 złEUR 4.6154 złUSD 3.9337 złCHF 4.2489 zł
Reklama

Sport


Reklama
Reklama