Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Jedz domowe posiłki - będziesz zdrowszy

Jedz domowe posiłki - będziesz zdrowszy
Domowe posiłki są kluczową podstawą zdrowego odżywiania. (Fot. Getty Images)
Myślisz o zmianie nawyków żywieniowych? Zacznij gotować w domu - podkreślają zgodnie eksperci. Dodają, że trudniej zadbać o zdrową dietę stołując się na mieście.
Reklama

Jeśli chcesz jeść zdrowiej, pierwszą i najważniejszą zmianą, której powinieneś dokonać, jest rozpoczęcie gotowania własnych posiłków od zera. "Domowe posiłki są kluczową podstawą zdrowego odżywiania. Jedyny moment, w którym masz kontrolę nad tym, co jesz, jest wtedy, gdy samodzielnie przygotowujesz jedzenie" - mówi dr Stephen Juraschek.

Większość naszych problemów z dietą zostanie rozwiązana, jeśli po prostu zaczniemy sięgać po świeże produkty, zapewnia dr Robert Lustig, emerytowany profesor pediatrii i endokrynologii na Uniwersytecie Kalifornijskim w San Francisco.

Wraz z poprawą stanu zdrowia prawdopodobnie zaoszczędzisz mnóstwo pieniędzy, przygotowując posiłki w domu. Choć ten proces wydaje się czasochłonny i pracochłonny, warto mądrze zaplanować swoje menu na kilka dni. Szczególnie warto zwrócić uwagę na ilość warzyw i owoców w diecie. To one powinny stanowić znaczną część każdego posiłku.

"Większość Amerykanów spożywa dziennie tylko 1,8 porcji owoców i warzyw" - zauważa dr Juraschek. "Ludzie zdają sobie sprawę, że owoce i warzywa są zdrowe, ale nie zdają sobie sprawy z tego, jak mało ich jedzą" - dodaje. 

 

Komentarze


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 23.05.2019
GBP 4.885 złEUR 4.311 złUSD 3.870 złCHF 3.834 zł

Sport


Reklama