Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

James Bond będzie jeździł samochodem elektrycznym

James Bond będzie jeździł samochodem elektrycznym
James Bond wybierze ekologiczne auto? (Fot. Getty Images)
Znany z szaleńczych pościgów najsłynniejszy szpieg Jej Królewskiej Mości przesiądzie się do samochodu elektrycznego. Zdaniem brytyjskich mediów w nowym filmie James Bond zasiądzie za kierownicą wartego 330 tys. dolarów Astona Martina Rapide'a E.
Reklama

Aston Martin potwierdził, że przygotowuje limitowaną do 155 egzemplarzy edycję samochodu. Nie chciał jednak komentować czy sportowe auto zostanie wykorzystane przy produkcji 25. filmu o przygodach agenta 007.

Zdaniem dziennika "Sun", przesiadkę Bonda na samochód elektryczny przeforsował reżyser nowego filmu, pochodzący z USA Cary Joji Fukunaga.

"Wszyscy obawiali się, że Bondowi przylepi się metkę z napisem zbyt poprawny politycznie jednak uznali, iż nadszedł czas aby zasiadł za kierownicą samochodu bezemisyjnego" - tłumaczy informator dziennika.

Fukunaga w ubiegłym roku zastąpił Danny'ego Boyle'a, który wycofał się z projektu z powodu "kreatywnych różnic". W rolę najsłynniejszego szpiega po raz piąty wcieli się Daniel Craig. Ma to być ostatni raz kiedy zagra Bonda.

Według Aston Martina, Rapide E osiągnie prędkość 250 km/h i przyspieszy do 100 km/h w niecałe 4 sekundy. Jednak problemem dla 007 może być zasięg. Po ok. 300 km będzie musiał szukać stacji ładowania.

Najsłynniejszym samochodem z filmów o przygodach szpiega Jej Królewskiej Mości jest Aston Martin DB5 m.in. z filmu "Goldfinger" (1964 r.). Pojazd ten pojawił się też w ostatnim z serii czyli "Spectre". W międzyczasie Bond prowadził też auta takich marek jak Bentley, BMW czy Lotus.

Z analizy agencji Reutera wynika, że w ciągu 5-10 lat producenci samochodów wydadzą na technologie związane z elektromobilnością 300 mld dolarów. Ma to związek z obawami o środowisko naturalne oraz naciskami ze strony władz.

 

Komentarze


  • Pełzająca cywilizacja
    21 marca, 17:46

    to około 3 razy mniejszy zasięg niż najnowszy 4 osobowy roadster Tesli , który przyśpiesza poniżej 2 sekund do setki . Wielkoseryjny model 3 versja LR przyśpiesza też lepiej od Astona bo w 2,5 sek do setki . Angole jak prawie cała reszta świata przysnęła z elektrykami więc jeszcze mają sporo do nadrobienia .

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 14.06.2019
GBP 4.777 złEUR 4.255 złUSD 3.773 złCHF 3.791 zł

Sport


Reklama