Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Jak wznosić toast przy weselnym stole?

Jak wznosić toast przy weselnym stole?
Warto wiedzieć, jak należy wznosić toast na weselu. (Fot. Thinkstock)
W polskiej tradycji zakorzeniony jest zwyczaj, że przy weselnym stole toast wznosi się wódką. Aczkolwiek, według klasycznych zasad etykiety, w tak ważnym momencie powinniśmy sięgnąć po szampana lub wino.
Reklama

Toast należy wznosić po daniu głównym, przed podaniem deseru. Należy jednak upewnić się, że wszyscy goście zdążyli zjeść. Wznoszenie toastu podczas jedzenia, zwłaszcza dań ciepłych, jest niestosowne oraz irytujące, co może wpłynąć na atmosferę przyjęcia.

A teraz dwa najczęstsze błędy. "Toastu nie należy wznosić wódką, a szampanem lub winem. Przed wygłoszeniem mowy poprośmy gości o chwilę ciszy, ale w żadnym wypadku nie stukajmy nożem o kieliszek" - informuje Dominika Górska, ekspertka ds. etykiety marki Hefra.

Specjalista zaznacza również, że pierwszy i honorowy toast należy do gospodarza wieczoru - w tym przypadku ojca panny młodej lub rodziców.

 
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 19.09.2019
GBP 4.906 złEUR 4.343 złUSD 3.927 złCHF 3.961 zł

Sport


Reklama