Menu

Jak aplikować perfumy, by ich zapach dłużej utrzymywał się na skórze?

Jak aplikować perfumy, by ich zapach dłużej utrzymywał się na skórze?
Najlepiej aplikować je na cieplejszych częściach ciała, gdzie skóra jest najcieńsza. (Fot. Getty Images)
Dla wielu z nas perfumy są równie ważne jak strój - mają oddawać nasz nastrój, wyrażać osobowość i często stanowią zwieńczenie stylu. Dlatego warto dbać o to, aby utrzymywały się jak najdłużej na naszej skórze.
Reklama

O tym, jak długo będziemy mogli cieszyć się aromatem naszych ulubionych perfum, w dużej mierze decyduje to, jakie miejsca nimi spryskamy. Eksperci wskazują, że najlepiej aplikować je na cieplejszych częściach ciała, gdzie skóra jest najcieńsza - nadgarstki, okolice za uchem i przy zgięciach łokci. Specjaliści radzą też, by spryskiwać się perfumami zaraz po wyjściu z kąpieli.

Innym polecanym sposobem jest spryskanie perfumami włosów, jednak w tym wypadku należy robić to z nieco większej odległości. Można też spryskać niemi szczotkę do włosów przed czesaniem.

"Włosy, zwłaszcza długie, zajmują stosunkowo dużą powierzchnię, poruszają się, są lekko oleiste, co powoduje, że doskonale utrzymują zapach" - wyjaśnia perfumiarz Kilian Hennessy. Ta metoda to również doskonała alternatywa dla osób, które mają wrażliwą skórę. Ma jednak jedną wadę - alkohol zawarty w perfumach może przesuszać włosy. Doskonałym sposobem na zamknięcie zapachu na skórze na dłużej jest też posmarowanie jej bezzapachowym balsamem lub olejkiem przed użyciem perfum.

Warto także pamiętać o tym, że niektóre nuty zapachowe, z których komponowane są perfumy, utrzymują się na skórze krócej niż inne. Nuty bogate nuty, jak wanilia czy piżmo, w cieplejsze dni mogą się zintensyfikować, czasem stając się wręcz nieco przytłaczające, ale za to będą utrzymywać się dłużej niż nieco lżejsze nuty jak cytrusy czy białe kwiaty.

O trwałości zapachu decyduje również sposób przechowywania perfum. Najlepiej chować je w szufladzie w chłodnym miejscu, bez dostępu światła słonecznego.

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Najnowsze wiadomości

Waluty


Kurs NBP z dnia 30.09.2020
GBP 4.956 złEUR 4.527 złUSD 3.866 złCHF 4.188 zł

Sport


Sport

Reklama