Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Idealne szpilki powinny mieć 10,5 cm

Idealne szpilki powinny mieć 10,5 cm
Gianvito uważa, że w szafie każdej kobiety powinny się znaleźć dwie pary szpilek. (Fot. Thinkstock)
W opinii włoskiego projektanta butów, Gianvito Rossiego, kobiety jeszcze bardziej niż kiedyś potrzebują dobrych szpilek, dlatego, że większość z nich kupuje za wysokie, źle wyważone modele z sieciówek. Jego zdaniem, optymalne szpilki powinny mieć wysokość 10,5 cm.
Reklama

Dlaczego szpilki powinny mieć wysokość akurat 10,5 cm? "Gdy obcas jest wyższy, kobieta zaczyna się nienaturalnie pochylać do przodu i traci grację chodzenia" - stwierdza Gianvito Rossi w wywiadzie, jakiego udzielił polskiej edycji "Elle".

Gianvito jest synem słynnego szewca, Sergia Rossiego. Gdy firma jego ojca została sprzedana, w 2006 r. postanowił założyć własny dom mody. Gianvito reprezentuje trzecie pokolenie szewców w swojej rodzinie.

Według jego obserwacji, dziewczyny kupują za wysokie i nierzadko źle wywarzone modele z sieciówek. "W takich butach po prostu nie da się chodzić! Nasze babcie nosiły doskonale wyprofilowane szpilki, które szewc robił im na indywidualne zamówienie. I nie miały problemów ani z chodzeniem, ani ze stopami" - wyrokuje mediolański artysta-rzemieślnik.

Gianvito uważa, że w szafie każdej kobiety powinny się znaleźć dwie pary szpilek: klasyczne w szpic, które podkreślają i wydłużają sylwetką, a także sandały na szpilce.

Komentarze


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 21.09.2018
GBP 4.812 złEUR 4.293 złUSD 3.640 złCHF 3.809 zł

Sport


Reklama