Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Harrison Ford zadowolony z tego, jak go odmłodzono...

Harrison Ford zadowolony z tego, jak go odmłodzono...
Ford skończył w lipcu 80 lat... (Fot. PAP/EPA)
Zbliża się premiera piątej części serii przygód archeologa Indiany Jonesa. W ostatnim wydaniu magazynu 'Empire' ukazały się pierwsze oficjalne fotosy z tej produkcji wraz z kilkoma informacjami jej dotyczącymi. Potwierdzono tam m.in. spekulacje, że Harrison Ford na potrzeby tego filmu został odmłodzony za pomocą technik komputerowych.
Reklama
Reklama

Informacji dotyczących fabuły filmu "Indiana Jones 5" jest niewiele. Rąbka tajemnicy uchylają zdjęcia z planu, które trafiły do portali społecznościowych. Na jednych z nich można było zobaczyć sceny, w których bohaterem jest młody Indiana Jones oraz jego odwieczni wrogowie – naziści.

To znaczy, że choć akcja nowej części cyklu ma rozgrywać się w latach 60. ubiegłego wieku, to w retrospekcjach pokazane zostaną też czasy wcześniejsze. Ten pomysł wymagał odmłodzenia grającego główną rolę Harrisona Forda.

Z informacje opublikowanych przez "Empire" wynika, że retrospekcje pojawią się jedynie w scenie otwierającej film, która rozgrywać się będzie w 1944 roku. Zaraz po niej akcja przeniesiona zostanie do 1969 roku.

"Mam nadzieję, że choć o tej scenie będzie się mówiło w kategoriach technologicznych, to gdy widzowie ją zobaczą, pomyślą, że odnaleźliśmy nagranie, które zostało zrealizowane czterdzieści lat temu. Od razu wrzucimy ich w przygodę i będą mieli poczucie, że oto znaleźli się w filmie o Indianie Jonesie" – zapowiada producentka filmu, Kathleen Kennedy.

Do stworzenia sceny otwierającej film "Indiana Jones 5" wykorzystano kilka różnych technik, łącznie z nowym oprogramowaniem firmy ILM pozwalającym na odnalezienie archiwalnych materiałów z młodszym Harrisonem Fordem i dopasowanie ich do scen nakręconych w teraźniejszości. O tym, że efekt jest imponujący, świadczyć może reakcja gwiazdy filmu.

"To trochę upiorne, ale też po raz pierwszy zobaczyłem efekt takiego odmładzania. I w niego uwierzyłem. Nie wiem, czy chcę wiedzieć, jak to działa, ale to działa. Nie sprawiło to jednak, że znów chcę być młody. Cieszę się, że zasłużyłem na mój wiek" – przyznał Harrison Ford.

Akcja filmu "Indiana Jones 5" związana będzie ściśle z kosmicznym wyścigiem supermocarstw i faktem, że podwaliny amerykańskiego programu lądowania na Księżycu położyli byli naziści. Głównego przeciwnika Indiany Jones, mężczyznę o nazwisku Voller, zagra Mads Mikkelsen. Jego postać jest wzorowana na inżynierze NASA, Wernherze von Braunie.

W filmie, którego premiera zaplanowana została na 30 czerwca 2023 roku, występują też Phoebe Waller-Bridge, Thomas Kretschmann, Boyd Holbrook, Shaunette Renee Wilson, Toby Jones, Antonio Banderas i John Rhys-Davies. 

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 02.02.2023
GBP 5.2838 złEUR 4.7079 złUSD 4.2803 złCHF 4.7147 zł
Reklama

Sport


Reklama
Reklama