Menu

Gejsze skarżą się na turystów...

Gejsze skarżą się na turystów...
To właśnie gejszom najbardziej doskwierało nachalne zachowanie turystów. (Fot. Getty Images)
Gion to jedna z pięciu dzielnic gejsz w Kioto. Jej urokliwy, niepowtarzalny klimat przyciąga wielu turystów. Niestety, ze względu na niewłaściwe zachowanie odwiedzających w Gion wprowadzono zakaz fotografowania. Jego nierespektowanie grozi grzywną w wysokości ok. 100 dol.
Reklama

Stowarzyszenie mieszkańców i właścicieli sklepów w dzielnicy Gion wprowadziło zakaz fotografowania, który obowiązuje m.in. we wszystkich prywatnych uliczkach w pobliżu ulicy Hanamikoji.

Ci, którzy nie będą respektować zakazu, będą musieli zapłacić grzywnę w wysokości 10 tys. jenów, czyli około 100 dol. Jednak, jak zauważa CNN, nie jest jasne, w jaki sposób zakazy i grzywny będą nakładane.

Odwiedzający są również zobowiązani do poproszenia o zgodę, zanim spróbują zrobić zdjęcie przechadzającej się po głównej ulicy gejszy. To właśnie im najbardziej doskwierało zachowanie turystów. Często nagabywane, zmuszane do pozowania do zdjęć i selfie - stały się atrakcjami turystycznymi i niemal lokalnymi maskotkami.

Turyści, którzy nie będą przestrzegać zakazu, zapłacą 100 dolarów grzywny. (Fot. Getty Images)

Władze turystyczne miasta uruchomiły wielojęzyczną aplikację, która instruuje zagranicznych gości na temat etykiety w głęboko tradycyjnej dzielnicy gejsz. Najwyraźniej nie przyniosła ona spodziewanych efektów, co poskutkowało wprowadzeniem zakazu.

Coś, co jest atrakcją turystyczną dla jednych, dla innych jest domem. Zatem warto odnosić się z dużym szacunkiem do tych miejsc i ludzi.

Zanim ogarnie nas turystyczna gorączka, warto, aby dopadł nas głód wiedzy. Zanim odwiedzimy jakieś miejsce, poznajmy jego tradycje, obyczaje i sposoby zachowania, które z nich wynikają.

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Najnowsze wiadomości

Waluty


Kurs NBP z dnia 07.08.2020
GBP 4.888 złEUR 4.414 złUSD 3.730 złCHF 4.086 zł

Sport


Sport

Reklama