Menu

Dżinsy: wiecznie młode, wiecznie modne!

Dżinsy: wiecznie młode, wiecznie modne!
Dżinsy nigdy nie wychodzą z mody i od lat znajdziemy je na ulicach każdego miasta. (Fot. Getty Images)
Nigdy się nie zestarzeją, to niezbędny element naszej garderoby. Dżinsy. Na sezon wiosna-lato 2019 jest kilka trendów, jeśli chodzi o fasony tych spodni. Jakie są najbardziej pożądane modele sezonu?
Reklama

Jest jedna rzecz, bez której nasza garderoba nie może się obejść. To dżinsy. Ponadczasowe, pasują do wszystkiego i we wszystkich okolicznościach. Podążają za modą, zmieniają styl, dostosowując się do trendów sezonu. Latem 2019 roku możemy wybierać spośród wielu modeli i na pewno znajdziemy coś dla siebie. Magazyn "Marie Claire" podaje najmodniejsze fasony dżinsów na nadchodzące lato.

Dżinsy-dzwony. Przeszłość nadal inspiruje projektantów mody i w każdym sezonie powraca jakiś element vintage. Już od dwóch sezonów dżinsy-dzwony ze swoim wyglądem z lat siedemdziesiątym powracają na nasze ulice. Można zrozumieć, dlaczego. Spodnie te, ulubiony model Jane Birkin, mają wiele zalet: dopasowane do kolan, a następnie rozkloszowane, dzwony wydłużają sylwetkę i wyszczuplają. Dobrze będą wyglądać z parą espadryli lub z chodakami.

Proste dżinsy. Ten fason nigdy nas nie zdradzi. Wygodne i eleganckie, proste dżinsy są noszone na tysiąc różnych sposobów. Podwinięte lub nie, noszone do trampek lub z ładnymi szpilkami, z kamizelką lub małą bluzką... Kombinacje są nieograniczone.

Dopasowane dżinsy. Wystarczy rozejrzeć się wokół siebie, aby znaleźć jedną lub więcej osób w takim fasonie. Dopasowane dżinsy nie przestają być modne. Przylegające w okolicach kostek, wydłużają sylwetkę, pod warunkiem, że nie wybierzemy zbyt obcisłego modelu. Wybór kolorystyki jest ogromny: lubimy i te lekko wyblakłe, i klasyczne niebieskie.

Dżinsy z podwyższonym stanem. To jedna z gwiazd sezonu. Niektórych przeraża, bo ten model nie jest łatwy do przyjęcia. Zwykle jest noszony z dopasowanym topem i obcasami, aby wydłużyć sylwetkę.

Kolorowe dżinsy. Kto powiedział, że dżinsy powinny być zawsze niebieskie lub w stonowanych kolorach? W tym sezonie nakładamy kolor i to dla każdego kroju. Wybieramy dżinsy szare, zielone, szmaragdowe itp. Do nich zakładamy luźny T-shirt, aby wyglądać swobodnie i wakacyjnie.

Dżinsy 7/8. Typowo "wakacyjna" długość. Dżinsy w tym sezonie są nieco skrócone: odsłaniamy kostki. 

Reklama
Reklama

Najnowsze wiadomości

Waluty


Kurs NBP z dnia 05.08.2020
GBP 4.867 złEUR 4.398 złUSD 3.714 złCHF 4.081 zł

Sport


Sport

Reklama